dochody

dochody

W jaki sposób i do kiedy rozliczyć PIT-28 – instrukcja

Zeznanie PIT 28 wypełniasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz dochody opodatkowane tytułem: pozarolniczej aktywności gospodarczej albo umowy najmu, podnajmu, dzierżawy albo innych umów o pokrewnym charakterze.
deklaracja będzie Cię więc dotyczyć, jeżeli do dwudziestego stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o wyborze tego sposobu opodatkowania, zaś gdy rozpoczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w trakcie roku podatkowego.

Cash flow monitoring oraz wskaźnik cyrkulacji należności – co oznaczają te ważkie pojęcia?

W każdej bez wyjątku firmie, która jedynie aspiruje do tego, aby pozostawać uznaną za najlepszą w branży i w jakiej ważne jest to, żeby działała jak najlepiej najbardziej znaczące pozostaje, aby bezbłędnie rozporządzać finansami. To gospodarowanie gotówką w każdym bez wyjątku zakładzie pracy musi być poprowadzone przez osoby, jakie faktycznie się na tym znają.

W jaki sposób wypełnić PIT-37 – instrukcja

Deklaracja PIT 37 jest najbardziej popularną deklaracją podatkową składaną w zwykłych sytuacjach, gdy zatrudniony, zleceniobiorca czy też emeryt rozlicza swe jedyne źródła dochodów rocznych.
Ta deklaracja nie jest dla Ciebie, jeśli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą albo działy specjalne produkcji rolnej.

Składanie deklaracji podatkowej za 2015 rok online

Wszystkie osoby, które osiągnęły określony dochód muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Złożenie PIT-u jest niezbędne. Dzięki możliwościom, jakie daje nam dziś technologia można wypełnić deklarację podatkową nie ruszając się z mieszkania.

Możliwości, które daje nam dzisiejsza technologia

Kiedy przychodzi czas rozliczeń PIT-ów na sporo osób pada blady strach, bo niby, jaki pit mają oni wypełnić i do kiedy go składać i czy w ogóle muszą to oświadczenie podatkowe ogarniać. Z tego powodu wiele osób rusza do księgowych, którzy mają ręce pełne roboty.

Prowadzisz własną firmę? Zadbaj o swoje finanse

Kiedy jesteśmy wziętymi biznesmenami, z pewnością usiłujemy dbać jak najbardziej o naszą firmę. Angażujemy najlepszy zespół, kupujemy tylko najwyższej jakości produkty, troszczymy się o kontrahentów.