Zabrałeś się akurat do rozliczenia PIT-a? Zobacz, jak mnóstwo dobrego możesz uczynić!

Jeśli po raz pierwszy samemu rozliczasz PIT, niewątpliwie powinieneś przeczytać nasz tekst – niestety nie dowiesz się teraz z niego, jak zapłacić mniejsze podatki, jednak dowiesz się innej istotnej rzeczy – jak spowodować, aby na cudzej twarzy pojawił się uśmiech, jednocześnie nie tracąc na tym ani złotówki.

firma - wyobrażenie

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
organizacja pożytku publicznego

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazuj 1% swojego podatku na charytatywne cele
Jeżeli tylko rozliczasz jakiekolwiek dochody, przysługuje Ci możliwość przekazania kwoty jednego procenta całego naliczonego od Ciebie podatku na dowolne charytatywne cele. Dzisiaj obiektem takiego podarunku może być praktycznie każda organizacja pożytku publicznego. Zastanów się zatem, na co konkretnie chcesz przekazać pieniądze, a później sprawdź, jaki numer KRS powinieneś wpisać w PIT-a – właściwie każda organizacja pożytku publicznego ma przypisany taki numer- odkryj więcej tutaj.
Co na tym stracisz?
Odpowiedź jest niesamowicie prosta – nic! Jeżeli nie wskażesz w rozliczeniu, na rzecz jakiej fundacji chciałbyś przekazać pieniądze, i tak zostaną one pobrane – z tą jedynie różnicą, że wówczas zostaną przekazane prosto do budżetu państwa jak pozostały podatek. Nie ma więc najmniejszych przeciwwskazań – oczywiście od 1 podatku praktycznie żadna fundacja nie wzbogaci się za bardzo, jednakże gesty wielu osób dobrej woli mogą zdziałać naprawdę mnóstwo- odsyłam tutaj.
obrazeczek - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Co na tym zyskasz?

W tym wypadku odpowiedź również jest bajecznie prosta – wielką satysfakcję, iż mogłeś komuś pomóc.

Bez zwlekania zobacz tekst na portalu (http://www.l-express.pl/kursy/), w którym również znajdziesz informacje mówiące o podnoszonej tutaj sprawie. Niewątpliwie jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

To zaledwie procent 1 podatku Twojego, jednak nawet w takich przypadkach warto go przekazać – dla Ciebie zdecydowanie będzie to ogromna radość, nie wspominając już o podopiecznych wybranej fundacji. Właściwie jedyny problem może być z wyborem organizacji, na którą chcesz przekazać gotówkę – można przecież wybrać zaledwie jedną. To bez wątpliwości nigdy nie będzie łatwy wybór praktycznie dla nikogo.