Potrzebujesz w szybkim tempie otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, użyj wersji PIT w formie elektronicznej

Formularz PIT 37 jest najczęściej używanym dokumentem wykorzystywanym przy rozliczaniu się z fiskusem . Deklarację na formularzu PIT 37 składają wszystkie osoby, które pracują u pracodawcy na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło bądź umowę zlecenie.

obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W tych przypadkach płatnicy oddają podatek w wysokości 18 bądź 32 procent, w zależności od wielkości osiągniętego zysku czyli rozliczają się według ogólnych reguł. W przypadku formularza PIT 37 płatnicy mogą rozliczać się indywidualnie lub łącznie z małżonkiem – pit 37 online. Pary które, skorzystają z uprawnienia rozliczenia ulgowego, mogą otrzymać niższą kwotę podatku.

W internecie jest wiele instrukcji dotyczących rozliczania druków PIT i metod ich przekazywania do właściwego miejscowo urzędu skarbowego. Przy składaniu zeznania rocznego coraz większa grupa podatników wykorzystuje formy dotowania wybranych z listy przygotowywanej przez resort MPiPS, organizacji, oddając 1 proc. należnego podatku. W części I PIT 37 płatnik może wpisać numer KRS fundacji pożytku publicznego, którą chce dofinansować. Na jej konto, skarbówka przekazuje 1 proc.

Jeżeli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na prezentowany temat, to zobacz proponowane www, które posiadają także informacje na to zagadnienie – kliknij zatem tu.

podatku.

dokumenty

Autor: 5of7
Źródło: http://www.flickr.com
Oddanie 1 proc. podatku przez płatnika na konto fundacji pożytku publicznego nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Podatnik wyłącznie dokonuje decyzji, czy swój 1 proc. pragnie oddać na cele społeczne, czy zasilić nim kasę państwowy. Wypełniony druk PIT można wysłać drogą pocztową lub za pomocą internetu – pit online. Dostarczony PIT 37 przez internet ma dużo plusów. Przede wszystkim, dzięki temu bez niepotrzebnego drukowania dodatkowych egzemplarzy, bez wizyty w urzędzie skarbowym lub nudnego oczekiwania w kolejce do okienka pocztowego, płatnik bez zbędnych formalności i komfortowo przesyła swój druk PIT 37 do określonego według miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Dodatkowo dzięki deklaracji online, płatnik z dużym wyprzedzeniem otrzymuje zwrot nadwyżki podatku.