Chciałbyś mieć psa? Dowiedz się, co będzie ci konieczne, aby zagwarantować mu odpowiednią opiekę

Pies w domu to niebywała radość. Ucieszy i dorosłych, często marzących o nim od wielu lat, i dzieci, które nie odstąpią go ani na krok, zwłaszcza w pierwszych dniach, gdy pupil będzie dla nich prawdziwą niespodzianką. Opieka nad czworonożnym przyjacielem wymaga zrobienia pewnych zakupów, bez jakich nie można się obejść, jeśli zdecydujemy się wziąć bądź kupić szczeniaka czy większego pieska dla swej rodziny.

pies rady buldog

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych zakupów jest karma dla psa, na początek najlepiej taka, jaką zwierzak był karmiony w poprzednim miejscu. Później z wolna możemy wprowadzać inne rodzaje karmy oraz kupić np. friskies multipack 12x100g – przejdź na stronę. Pamiętaj, że wyłącznie dzięki pełnowartościowemu i zbilansowanemu jedzeniu, dostarczysz mu wszystkich wartościowych składników, które pozwolą mu na właściwy rozwój. Drugim zakupem musi być legowisko dla psa, zgodne z jego rozmiarami. Mniejszym pieskom najlepiej będzie w domkach, w jakich będą czuć się bezpiecznie, większym zaś można wybrać kanapę z gąbki, nadzwyczaj komfortową oraz łatwą w czyszczeniu. Nie można także zapomnieć o obroży i adresówce, jaką do niej przymocujemy, wcześniej wpisując na niej własne dane. Dzięki temu nawet gdy pies się zgubi, będziemy mieć większą szansę, że do nas wróci. Kiedy ktoś go znajdzie, będzie mógł zadzwonić pod podany na adresówce numer. Ponadto należy zadbać o miski do jedzenia, smycz, z którą warto jest oswajać psa sport-dog pastuch dla psa już od początku i szczotkę, jak również szampon, dostosowany do wieku czworonożnego pupila. Inne kosmetyki bowiem konieczne są dla dorosłych psów, inne zaś dla szczeniąt.

Piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy swój dom oraz planujemy w nim oczka wodne plastikowe, musisz też pomyśleć o tym, by właściwie wyprofilować jego brzegi. Psiak bowiem może nawet podczas zabawy wskoczyć do niego i musi potrafić samodzielnie wyjść z oczka – legowisko Abazoo. Na dworze także warto jest pomyśleć o jakimś miejscu dla zwierzaka, np. o budzie, nawet jeśli czworonożny przyjaciel większość czasu spędza w domu, to jakieś zabezpieczenie na zewnątrz również mu się przyda. Nie zapominając o powyższych elementach odpowiednio przygotujesz się na przybycie nowego członka rodziny do własnego domu oraz będziesz mógł bez przeszkód cieszyć się zabawą, jak również opieką nad psem.