Jak wybrać właściwie konto bankowe dla swojej działalności? Oto kilka porad.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub myślisz o założeniu przedsiębiorstwa, wówczas bez wątpienia staniesz między innymi przed zagadnieniem tego, jakie konto firmowe będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. To, w jakim banku będziesz trzymać swoje pieniądze jest niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia niemalże całej firmy. Jak zatem mądrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W obecnych czasach konta firmowe proponuje niemal każdy bank. Nic w tym dziwnego – najczęściej wielkie firmy mają o wiele więcej pieniędzy niż przeciętny Kowalski, co jest bardzo korzystne dla banku, dlatego banki często prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych udogodnień dla klientów biznesowych tylko po to, aby ich do siebie przyciągnąć.

bankomat

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze promocje i udogodnienia proponowane są zwykle nowym klientom – banki w ten sposób chcą ich do siebie przyciągnąć. Jeśli klient już założy rachunek w danym banku, bez wątpienia będzie mu ciężko z tego zrezygnować. Przelewanie pieniędzy na nowe rachunki, zakończenie starej umowy i obowiązek zawarcia nowej – to wszystko powoduje, że zwykle zostajemy przy starym banku, nawet jeżeli już nie wszystkie proponowane przez niego warunki nam odpowiadają. Jeśli zatem jesteś nowym klientem i poszukujesz dla siebie rachunku bankowego, bez wątpliwości możesz liczyć na duże rabaty i udogodnienia.

Czym się kierować wybierając konta firmowe? Na początek popytaj przyjaciół, w jakich bankach mają rachunki i czy są zadowoleni dla przykładu z obsługi – w wypadku jakichś problemów okazuje się to bardzo istotne.

Chcesz znaleźć analogiczne wpisy, ale wszedłeś w ślepy zaułek? Jeśli tak, to zalecam ten artykuł (https://www.pitprojekt.pl/) – rzeczywiście należy wziąć go pod uwagę.

Sprawdź także, jak wysokie oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku bankowym oferuje bank oraz jakiego rodzaju lokaty możesz zakładać – to ważna decyzja.

Dodatkowo upewnij się, czy bank daje możliwość zakładania subkont – to bez wątpienia niezwykle istotne. Jeśli prowadzisz dużą firmę i dokonujesz mnóstwa rozliczeń, będzie to niezwykle wygodne. Negocjacje z bankami bynajmniej nie będą prostym procesem, dlatego na pewno powinieneś się najpierw dobrze do nich przygotować. Pamiętaj, że im większą działalność prowadzisz, tym bardziej bank będzie pragnął Cię mieć u siebie – to daje świetną pozycję negocjacyjną. Jeżeli odpowiednio przeprowadzisz takie rozmowy, bez wątpliwości będziesz mógł liczyć na naprawdę znakomite warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*