Fundusze unijne pomogły znaleźć paniom pracę oraz zupełnie przemienić ich życie.

Kobiety znajdują się w niezwykle niedogodnej sytuacji na rynku pracy. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zamieszkanie na obszarach wiejskich, to tylko niektóre bariery na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi wartościowymi zdolnościami.

Fundusze unijne od ładnych kilku lat przeobrażają tę niewesołą rzeczywistość. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu lub w całości zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych kobiet. Już samo wzięcie udziału w projekcie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Panie, które potrafią dobrze szyć, pichcić, czy nawet sprzątać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej.

Czy wiesz, gdzie także można znaleźć inne tego rodzaju wiadomości? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu artykułu.

Wtedy jako osoby prowadzące własny biznes mogą ubiegać o pieniądze na start, czyli uściślając, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to znakomity pomysł na wiązanie obowiązków domowych, zawodowych oraz hobbistycznych. Na instruktażach nauczyły się, jak napisać biznesplan, a jeśli to nie wystarczy, pójdą do biblioteki i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest teraz tematem nie tylko publikacji eksperckich lub prac licencjackich, ale także licznych artykułów znajdujących się także w internecie czy gazetach.

Na tym etapie zadanie pieniędzy europejskich się nie kończy. Osoby już zatrudnione mogą skorzystać z licznych instruktaży. Powstały witryny internetowe, które zbierają takie informacje i podają namiary telefoniczne i mailowe do firm aktualnie przeprowadzających rekrutację.
Pieniądze Wspólnoty cały czas zmieniają naszą polską gospodarkę. Nie często do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają hasła takie jak przykładowo: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Dobrym antidotum na taką sytuację stają się masowe kampanie reklamowe. O wsparciu proponowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nie dziwi fakt, że z upływem lat coraz trudniej będzie odszukać osobę, która na dźwięk wyrazów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*