Fundusze unijne pomogły znaleźć paniom pracę oraz zupełnie przemienić ich życie.

Kobiety znajdują się w niezwykle niedogodnej sytuacji na rynku pracy. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zamieszkanie na obszarach wiejskich, to tylko niektóre bariery na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że gospodynie nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi wartościowymi zdolnościami.

Fundusze unijne od ładnych kilku lat przeobrażają tę niewesołą rzeczywistość. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu lub w całości zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych kobiet. Już samo wzięcie udziału w projekcie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Panie, które potrafią dobrze szyć, pichcić, czy nawet sprzątać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej.

Czy wiesz, gdzie także można znaleźć inne tego rodzaju wiadomości? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu artykułu.

Wtedy jako osoby prowadzące własny biznes mogą ubiegać o pieniądze na start, czyli uściślając, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to znakomity pomysł na wiązanie obowiązków domowych, zawodowych oraz hobbistycznych. Na instruktażach nauczyły się, jak napisać biznesplan, a jeśli to nie wystarczy, pójdą do biblioteki i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest teraz tematem nie tylko publikacji eksperckich lub prac licencjackich, ale także licznych artykułów znajdujących się także w internecie czy gazetach.

Na tym etapie zadanie pieniędzy europejskich się nie kończy. Osoby już zatrudnione mogą skorzystać z licznych instruktaży. Powstały witryny internetowe, które zbierają takie informacje i podają namiary telefoniczne i mailowe do firm aktualnie przeprowadzających rekrutację.
Pieniądze Wspólnoty cały czas zmieniają naszą polską gospodarkę. Nie często do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają hasła takie jak przykładowo: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Dobrym antidotum na taką sytuację stają się masowe kampanie reklamowe. O wsparciu proponowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nie dziwi fakt, że z upływem lat coraz trudniej będzie odszukać osobę, która na dźwięk wyrazów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.