Jakie są obowiązki osoby pracującej jako kasjer walutowy?

Wśród zawodów, które mają duży związek z pieniędzmi jest także taki, który dotyczy obsługiwania m.in. zagranicznych środków finansowych. Osoba pracująca na takim stanowisku musi wykonywać tego typu czynności jak sprzedawanie czy kupowanie pieniędzy.

Do obowiązków takiej osoby (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej) należy również bieżąca obsługa kont walutowych, prowadzenie dokumentacji wykonywanych działań i zabezpieczanie środków pieniężnych. Na osobie działającej na etacie kasjer walutowy ciąży niezwykle wielka odpowiedzialność za wszystkie działania związane z obsługą operacji finansowych. Tego typu kasjer powinien być specjalistą do spraw rozróżniania autentyczności walut w czasie realizacji poszczególnych operacji. Jeśli interesuje Cię tego typu praca, potrzebna jest biegła umiejętność obsługiwania komputera, a także komunikatywna znajomość angielskiego. Naturalnie niezwykle mile widziane jest to, żeby kandydat do pracy na tego typu stanowisku miał już podobne doświadczenie zawodowe. Powinien także mieć min. średnie wykształcenie, najlepiej związane z ekonomią. Kandydat musi się także okazywać niekaralnością.

baner06.2014]
kasjer walutowy

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczne jest również ukończenie kursów dotyczących umiejętności odróżniania autentyczności pieniędzy krajowych oraz zagranicznych. Profesjonalny kasjer walutowy powinien efektywnie funkcjonować w grupie, wyróżniać się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Istotna jest także komunikatywność, wysoka kultura osobista i umiejętność koncentracji i szybkiego liczenia. Za wykonywaną przez swoją osobę pracę, tego typu kasjer może mieć nadzieję wstępnie na ok. 2000 PLN na miesiąc.

W takiej wysokości wypłatę mogłaby otrzymywać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie i posiadająca studia kierunkowe. To jest tylko pensja przeciętna, a może być jeszcze wyższa. Jest zależna od stażu i doświadczenia.