Czy każda działalność koniecznie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie sam?

Jeśli prowadzisz własną firmę od pewnego czasu, wówczas już dawno niewątpliwie zdążyłeś się przekonać, iż nie jest to bynajmniej łatwy kawałek chleba. Właściciele każdej, nawet najmniejszej firmy, mają zazwyczaj tak dużo na głowie, że niemal każdego dnia odkrywają nowe kłopoty związane z prowadzeniem swojej działalności. Jednym z podobnych zagadnień jest fakt, czy każda działalność obligatoryjnie musi mieć swoją księgową? A może z fakturami poradzisz sobie sam i nie trzeba zatrudniać kolejnej osoby w sytuacji kiedy prowadzisz naprawdę niewielką firmę?

system do fakturowania

Autor: swimboy1
Okazuje się, iż na szczęście księgowa księgowość w koninie nie jest konieczna w każdej firmie – jeśli potrafisz odpowiednio rozliczyć swoją księgowość, a jednocześnie masz na to czas, bo nie angażujesz zbyt wielkiej ilości pracowników, bez wątpienia nie będzie to najmniejszym problemem. Możesz jednak w pewien sposób ułatwić sobie tę pracę jeżeli zdecydujesz się na samodzielne rozliczanie wszystkich faktur – zdecydowanie przyda Ci się innowacyjny system do fakturowania. Dzięki niemu właściwie cała praca będzie zrobiona za Ciebie – nie ma wymogu abyś znał się na księgowości. Wystarczy, że wprowadzisz do systemu odpowiednie dane, a on praktycznie wszystko zrobi za Ciebie. Na Twych barkach będzie spoczywać praktycznie jedynie skanowanie faktur, bo one powinny zostać wprowadzone do systemu w formie elektronicznej. Jeżeli zrobisz tę robotę, system do fakturowania – oczywiście pod warunkiem że jest on właściwie skonfigurowany i został dostosowany do Twoich potrzeb – właściwie robi całą resztę za Ciebie. Odpowiednio wprowadzone do niego faktury dadzą skutek w postaci poprawnych PIT-ów i wszelkich innych dokumentów koniecznych do rozliczania z urzędem skarbowym. Skanowanie faktur na pewno nie jest czynnością, która byłaby wielce ciężka, dlatego jesteśmy pewni, że sobie z nią znakomicie poradzisz – oczywiście jeżeli będziesz miał na to odpowiednią ilość czasu.

Jeżeli jednak wydaje Ci się, że podołasz temu zadaniu, bez wątpliwości powinieneś się go podjąć. Fakturowanie osobiście nie jest bynajmniej takie trudne, szczególnie przy mniejszych firmach (system do fakturowania od Nie bez znaczenia niewątpliwie jest również fakt, że jeśli zdecydujesz się na samodzielne fakturowanie, będziesz mógł zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zatrudnianie księgowej zostaw sobie na czas kiedy Twoja firma będzie już większa i samodzielnie nie będziesz mógł sobie z tym radzić.