Jak wytresować psa?

Cześć osób potrzebuje posiadać ostrego czworonoga, jaki pilnował będzie domu jak też dobytku.
Większość jednak fantazjuje o psisku kompanie, jakiego można bez lęków wypuścić ze smyczy w skwerze pełnym drugich zwierzaków a także osób, o psie, z jakim można się pobawić, ponieważ w każdym z nas jest troszeczkę dziecka oraz na końcu psie bystrym, jaki będzie nas słuchał bez względu na okoliczności.

agroturystyka

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo jak ludzie pieski będą mieć przeróżne charaktery. Charakter czworonoga zależy w najogromniejszym stopniu od 2 czynników: rasy i wychowania. Na naukę nigdy nie jest za WCześnie. Obroża elektryczna dla psa jest nadzwyczaj przydatna podczas szkolenia pieska.
pieniądze

Autor: CALVADO.pl
Na początek przyucz psa reagować na jego imię a także aby przychodził, gdy wołasz go. Zawsze gdy chcesz go przywołać do siebie krzyknij głośno jego imię i zagwiżdż bądź cmoknij. Jeśli pies nie chce do ciebie przybyć kucnij oraz wyciągnij w jego kierunku ręce. Pozoruj, że masz coś w dłoniach, a to z pewnością zwabi psa. Gdy przyjdzie do ciebie pogłaskaj pieska. Pod żadnym pozorem nie goń go. Piesek pojmie to jako zaproszenie do zabawy w berka. Kiedy wołanie nie pomaga można spróbować również obrócić się na piecie po czym odejść. Większa część niedużych zwierząt lęka się utracić pana z oczu i prawdopodobnie za nim szybko pobiegnie. Na początek nie puszczaj go w lokalizacjach, w których jest dużo innych zwierząt oraz ludzi. Łatwiej ci będzie nauczyć go, kiedy nic nie będzie rozpraszało jego uwagi.

Pamiętaj – zanim poczniesz puszczać czworonoga, najpierw nauczyć go spacerować na smyczy. Jeżeli chcesz ukarać go to pokaż mu, iż jesteś na niego zły, na przykład okrzycz go. Piesek nie rozumie co krzyczysz, ale wyczuwa emocje takie jak gniew.