Jak ocalić nasz ogród przed czworonogim ulubieńcem?

W tej chwili mamy rozwiązanie, estetyczne i niezwykle funkcjonalne problemu z dezerterami – psami, bądź też dezerterami – kociakami. Możemy bowiem od jakiegoś czasu nabyć (również w sieci) tak zwane niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Co to jest oraz jak funkcjonuje postaram się skrótowo zilustrować w tym artykule. O ile Państwo do tej pory nie słyszeli o powyższym

Psiak

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

rewelacyjnym wynalazku ułatwiającym nam życie a naszym ulubieńcom przynoszącym wolność, koniecznie przeczytajcie niniejszy materiał o nowoczesnych ogrodzeniach, których wcale nie widać. Niewidoczne ogrodzenie dla psa jest rewelacyjnym wyjściem dla osób, które mają kłopoty ze swoimi psinami.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona (http://alpaki.pl/) na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ odnajdziesz tam wiele tego typu informacji.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wykonalne jest zdyscyplinowanie czworonoga, bez zabierania mu wolności oraz ruchu na swobodnym wybiegu. Zasada, na której funkcjonuje takie ogrodzenie nie jest skomplikowana. W gruncie układa się przewód antenowy, odgradzając tym samym terytorium, na jakim ma przemieszczać się nasze zwierzę.

Pieskowi zakłada się obrożę z mikro elektryzatorem i od tej chwili mamy już kontrolę

Pani z psem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

nad naszym psiakiem. Obręb jaki grodzimy jest podzielony na 2 części, na strefę ostrzegawczą oraz strefę zakazaną. Pies znajdując się w tej pierwszej z nich, usłyszy dźwięki ostrzegające wydawane przez obrożę . W momencie, gdy piesek zignoruje tenże sygnał, naruszy określoną przez nas strefę i wlezie do strefy zakazanej, obroża wyda sygnał wraz z nieznacznym impulsem elektrycznym, przekonując go do powrotu. Trzeba podkreślić, że bodziec nie sprawia pieskowi dużego bólu, jednak jest jednocześnie wystarczający, by pies zrezygnował. Pies niezwykle szybko przyuczy się poruszać wyłącznie po wyznaczonym obrębie.

Wielką zaletą takiego ogrodzenia jest to, iż wszelkie parametry jak siła bodźca lub szerokość strefy zakazanej i ostrzegawczej, można swobodnie dopasowywać za pomocą nadajnika. Montując niewidoczne ogrodzenie dla psa mamy możność nie tylko uniemożliwić rejteradę naszemu ulubieńcowi poza ustaloną strefę ogrodu, lecz również zabezpieczyć nasze rabaty bądź też inne zagrożone rozkopaniem bądź „podlaniem” przez czworonoga wartościowe miejsca. Tego typu ogrodzenia z powodzeniem stosować mogą również posiadacze kociaków jak też wszystkich innych zwierząt domowych.