Jakim sposobem aktualnie szuka się pracy? Jak się to zmieniło w ostatnich latach?

W przeszłości proces rekrutacji wyglądał tak, iż kandydat wybierał się do siedziby firmy, w jakiej planował pracować, pozostawiał tam Curriculum Vitae z listem motywacyjnym i oczekiwał na odzew.

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wygląda to zupełnie odmiennie, proces rekrutacji jest podobny do tego występującego w krajach zachodnich.
Najważniejsza zmiana jest taka, że źródłem pracy jest internet. To dzięki różnym portalom oraz stronom www jesteśmy w stanie przesłać aplikację. Wszystko to ma miejsce bardzo szybko. Bardzo często jednakowoż nie odzywa się do nas firma, w której aplikowaliśmy, lecz agencja pracy, jakiej zlecono pozyskanie właściwego pracownika. Biura pracy tymczasowej coraz częściej za to odpowiadają.
Choć w Polsce tego typu proces nie jest właściwie tak rozwinięty jak na zachodzie, lecz to jedynie kwestia czasu, że będzie lepiej. Co ciekawe, jak wynika z różnorakich sondaży wielu Polaków ma jeszcze obawy, co do podjęcia pracy przy pomocy agencji, tak więc pomimo że jest to coraz bardziej popularne, to jednocześnie nie jest tak oczywiste, jak w wielu innych krajach.
Tak samo coraz bardziej popularne jest w Polsce doradztwo personalne. Za jego sprawą każdy z nas może dowiedzieć się więcej informacji o sobie, o własnych predyspozycjach, o takich kwestiach, w jakich miejscach lepiej pracować, w jakim miejscu się odnajdzie.

Kliknij ten link – ta unikalna strona internetowa (http://www.lawola.pl/mieszkania-warszawa/) będzie dla Ciebie interesująca. Znajdujące się tam informacje dotyczą podobnej problematyki, co artykuł, który w tej chwili widzisz.

To na pewno pomaga w zaplanowaniu sobie ścieżki kariery, bardziej korzystne dopasowanie do wymagań rynku.

Z tej pomocy powinna korzystać każda osoba, jaka nie do kończ wie, co planuje robić, a także taka, jaka jest zdecydowana, ale pragnie się utwierdzić w takim przekonaniu. Jeśli doradztwo personalne Warszawa sprawdź więcej jest dobrym miejscem, żeby odwiedzić takie biuro.