Animonda stanowi najlepiej zbilansowaną karmą dla Twojego pupila dając mu energię na cały dzień

Adopcja zwierzaka to rzecz, o której marzy wielu z nas. Niestety przyjęcie zwierzęcia to nie wyłącznie przyjemności, ale również i zobowiązania, z których nie każdy może się wywiązać. Chcąc zwierzęcego towarzystwa należy przemyśleć sprawę kilka razy zanim postanowimy przyjąć kolejnego lokatora do własnego domu.

zobacz ofertę na karmę animonda

Autor: Lindsay Attaway
Źródło: http://www.flickr.com
Szczeniak to nie zabawka, wbrew temu, iż młode psy bądź młode koty bardzo je przypominają. Zdrowy pies może dożyć nawet dwudziestu lat. Poza ogromną ilością uśmiechu wynikającą z obecności włochatego towarzysza należy pamiętać o obowiązku opieki przez długie lata i przygotowaniu właściwej wyprawki. Niezwykle ważne jest żeby zwierzak miał kąt wyłącznie dla siebie, dlatego poleca się zorganizować mu spokojne legowisko. Jeśli decydujemy się na kota nie zapominajmy o zakupie transportera, w którym będziemy mogli przewozić go na kontrolne przeglądy w przychodni weterynaryjnej. Poza kuwetą, zestawem miseczek i piłeczek należy pamiętać ponadto o drapaku, co pozwoli odciągnąć uwagę kocich pazurów od ulubionej kanapy.

Pies na rękach chłopca

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Decydując się na psa (rekomendujemy akcesoria dla psów) trzeba przeanalizować czy mamy dla niego wystarczające warunki. Niewielkie mieszkanie w zatłoczonym mieście i praca, która powoduje, że większość dnia nie ma nikogo w domu to zdecydowanie nieodpowiednie warunki dla psa, który w przeciwieństwie do kota gorzej znosi samotność oraz ponadto nie umie korzystać z kuwety. Kiedy finalnie zdecydujemy się na adopcję czworonożnego przyjaciela powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby zapewnić mu wszystko to, czego wymaga do poprawnego rozwoju. Wbrew powszechnej opinii kategorycznie zabrania się karmić kota mlekiem i produktami mlecznymi, gdyż jest to dla niego szkodliwe. Jeśli nie mamy czasu przygotowywać mięsnych posiłków dla zwierzęcia należy wypróbować różnego rodzaju gotowe karmy takie jak Orijen albo Animonda – zobacz ofertę na karmę orijen. Przez wysoka zawartość mięsa stanowią fantastyczną i pożywną alternatywę dla wszystkich zwierzaków niezależnie od wieku. Szeroki wybór saszetek i suchych chrupek daje szansę by właściwie skomponować dietę naszego czworonoga, umożliwiając mu cieszyć się energią przez długie lata.