Co warto zlecić firmie zewnętrznej?

Z outsourcingu powszechnie korzysta wielu biznesmenów. Bajką jest mniemanie, że jest to usługa tylko dla dużych a także majętnych.
Współcześnie mnóstwo przedsiębiorstw oferuje przeróżne usługi dla firm.

strony internetowe

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jest to idealne rozwiązanie dla niedużych przedsiębiorców, których nie stać na utworzenie kolejnych stanowisk pracy. Takie działanie jest zazwyczaj długookresowe, oznacza współpracę określoną na wiele miesięcy, a czasami lat.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Więc zapraszamy Cię – wejdź na nową stronę i dokonaj oceny (https://hbgdansk.pl/rejsy-gdansk/) naszych starań. W przypadku jakiś wątpliwości – zwróć się do nas!

I to odróżnia outsourcing od zwyczajnego działania w ramach jednokrotnej umowy zlecenie.

Doba ma niestety wyłącznie 24 godziny więc nie wszystko w przedsiębiorstwie jest w stanie zrobić sam właściciel. Nie we wszystkim możemy się również wyręczyć pracownikami (ograniczony dzień pracy i określone zadania w umowie o pracę), nie za każdym razem jednak opłaci się zatrudniać dodatkowe osoby. Tymczasem w każdym przedsiębiorstwie jest morze zadań do wykonania. Szczęściem jest na to sposób, mianowicie prawo zlecenia usług na bazie umowy zlecenie. To niezwykle korzystne podejście szczególnie dla niedużych firm, dla jakich każdy ponadplanowy etat to poważne obciążenie finansowe. To przecież nie wyłącznie koszty zatrudnienia pracobiorcy, które – jak wiadomo – w naszej ojczyźnie do najmniejszych nie należą, ale także m.in. konieczność stworzenia miejsca pracy, koszta zwolnień, a także szkoleń.

Co możesz zlecać? Lista spraw, jakie możesz powierzyć innej firmie albo przedsiębiorcy, jest niemalże nieograniczona, może być to dla przykładu: rachunkowość, porządkowanie, zadania z obszaru IT, usługi z zakresu reklamy, pisanie wniosków do urzędów, wniosków do sądu oraz pozostałych, windykacja.