Jakiego rodzaju są korzyści z wzięcia udziału w programie lojalnościowym?

Programy lojalnościowe to niezwykle znane narzędzia reklamowe, które wymagają sprawnej infrastruktury, która wspomoże proces rozliczeń. Bardzo olbrzymią trudność sprawia to, jeśli chodzi o rozproszone przedsiębiorstwa składające się z szeregu małych, osobnych filii.

oszczędzanie

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Obsługa programów lojalnościowych opiera się na tym, że transakcja sprzedaży wykonywana jest w bardzo analogiczny sposób do sprzedaży zwykłej. Różnica polega głównie na wyborze odbiorcy. Trzeba wczytać specjalnym czytnikiem numer karty, którą posiada Klient lub wpisać taki numer manualnie. Program będzie w takiej sytuacji połączony z bazą oraz sprawdzi czy dany Klient jest tam zarejestrowany. Następnie wczyta zapisany w bazie upust i będzie pozwalał na kontynuowanie sprzedaży. Po wybraniu konkretnych towarów do sprzedaży trzeba tą transakcję zatwierdzić. Programy lojalnościowe są zazwyczaj stosowane do budowania pozycji rynkowej oraz zdobywania nowych klientów. Konkretny cel zależy od tego, na którym etapie jest oferta firmy i z jakimi barierami rynkowymi firma (kontrola jakości w firmie) najczęściej się spotyka. Wybór dobrego systemu programu lojalnościowego to przede wszystkim określenie grupy docelowej. Projekt, który jest kierowany do klientów, mało odróżnia się od tego, który przygotowany jest z myślą o partnerach biznesowych. W programach B2B członkowie przykładają większą wagę do wartości dodanej, która oferowana jest przez organizatora akcji. Wyborami tych uczestników kieruje rozum a nie komunikacja emocjonalna.

Określenie wielkości budżetu ma wpływ zarówno na wybór mechanizmu programu, czas trwania takiego programu i katalog nagród, które są w nim oferowane. Te nagrody jest to rzeczywista korzyść dla uczestnika.

Nagrody zazwyczaj motywują potencjalnych uczestników do wzięcia udziału w akcji. Lojalnościowy program jest systemem naczyń połączonych. Żeby całość dynamicznie oraz sprawnie działała, każdy element powinien być doszlifowany.