Idealne rozstrzygnięcie kłopotu połączonego z utrzymaniem ładu w kuwecie kota za pomocą żwirku silikonowego.

W chwili zdecydowania się na posiadanie zwierzaka w domu, trzeba przeanalizować wszelkie za i przeciw. Wiadomo, że nie jest to rzecz, którą po pewnym czasie rzuci się na bok i zapomni. Stąd też decyzja musi zostać w 100 % właściwie podjęta i przeanalizowana. Spora ilość osób głównie decyduje się na posiadanie psa albo kota. Co się z tym łączy, same obowiązki, przy czym przystępniejsze dla niektórych będzie utrzymanie kota. Dlaczego?

żwirki kocie

Autor: Rocky Mountain Feline Rescu
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż już sam fakt nie wychodzenia z domu o określonych godzinach będzie jak najbardziej na plus dla tego zwierzęcia. Wystarczy uchylić okno bądź drzwi balkonowe a nasz pupil sam wyjdzie i wróci. Tymczasem minusem dla niektórych może być to, iż jak wiadomo koty głównie te w mieszkaniach nie bywają za często wypuszczane. Zatem trzeba mu zapewnić miejsce na załatwianie potrzeb. W tym miejscu jakby tak porządnie zastanowić się na rynku istnieje już tak dużo udogodnień, iż nie okropny jest fetor odchodów kota. Kuweta , inaczej miejsce gdzie kot załatwia swoje potrzeby musi być wysypana żwirkiem silikonowym. Ów żwirek silikonowy dla kota dzięki temu, że wytworzony bywa z silikonu niebywale szybko łączy jak i niweluje zapachy odchodów wydalanych przez zwierzę. Walorem danego żwirku będzie również to, że dzięki swojej niesymetrycznej, chropowatej formie potrafi pochłonąć nadzwyczaj duże ilości wilgoci, dlatego nie jest niezbędnością częsta wymiana treści kuwety.

Żwirek ten wsypujemy w kuwecie na wysokość około 5 cm. Oczywiście na bieżąco konieczne jest usuwanie odchodów, aby widok kuwety nie wywoływał obrzydzenia. Gdy żwirek silikonowy dla kota jest sprzątany z odchodów to jest w stanie być wykorzystywany nawet przez czas 1 miesiąca. Rzecz jasna w sytuacji jak dużo zwierząt użytkuje z danej kuwety, przy większej ilości zwierząt ów okres się zmniejsza – sklep z akcesoriami dla zwierząt.

Czarno biały kot

Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
W momencie, kiedy do kuwety załatwiają się 2 koty, konieczna jest zmiana żwirku po upływie około dwudziestu dni, natomiast kiedy z kuwety korzystają już 3 zwierzęta to nowy żwirek należy wysypać po upływie 15 dni.

Ona jest niesamowicie nieszablonowa – uczciwie zalecam tę witrynę. Jeśli masz chęć pogłębić obszar swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odsyłacz.

Jak da się zauważyć będzie to bardzo komfortowe rozwiązanie dla ludzi mających koty.