Przyjście na świat dziecka to cudny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, by ich urlop wychowawczy trwał cały rok.
Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok szkraba jest najistotniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości i obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie oraz przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim skarbie, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być również niższa aniżeli 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto dzisiaj zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego.

Tylko teraz oceń porady prawne wrocław ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Zrób to już teraz! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Dzisiaj możemy także liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych programów.