Ten, kto decyduje się na adopcję lub zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, żeby prawidłowo się rozwijał

Kociaki są milutkie oraz zazwyczaj puszyste. Rzecz jasna, muszą także coś jeść.
Lata, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiło się resztkami ze stołu, szczęśliwie pomału odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś kochający właściciele zwierzaków zdają sobie już sprawę z tego, że to dla ich nowych członków rodziny niezdrowe. dieta psów i kotów jest różna. Dodatkowo inaczej odżywia się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzęta. Dlatego trzeba postawić na sprawdzone karmy od najlepszych producentów. Wtedy nie będziemy musieli się martwić, co oraz w jakiej ilości przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy także masę czasu. Można postawić na karmę mokrą lub suchą. U kociąt często lepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona rzecz jasna mieć w sobie dużo mięsa, ale także kawałki ryby i warzywa, aby mózg naszego pupila rozwijał się jak należy.

Jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56) też takie dane zawiera, zatem kliknij tutaj, aby je zgłębić.

Niezbędne są też witaminy i inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to lepiej będzie ją zmienić. W szczególności jeżeli nasz maluch dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na coś uczulony. W dużej liczbie sklepów zoologicznych możemy kupić niewielkie próbki z różnych firm, by móc je wszystkie wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Ważne, aby wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby oraz błyszczącą sierść. Karmę należy także właściwie dobrać do wieku. Inne minerały i składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.