Bez kotka lub pieska w domu jest smutno

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez psa czy kociaka nie ma w sobie pomyślnej atmosfery, nie ma zwierzęcego pierwiastka, jaki właściwie wszyscy nosimy w sobie, nie ma również bezmiernego przywiązania (zwłaszcza psiaki, choć kociarze mogą się na to nie zgodzić). Nim jednak postanowimy, iż jednak pragniemy mieć zwierzaka miejmy na uwadze, aby wybrać dobrze. Kotek a może piesek? Która rasa? To wszystko musimy drobiazgowo przeanalizować.

piesek

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli poszukujesz przyjaciela i nie masz wobec niego ustalonych treserskich planów najbardziej trafnym wyborem będzie najzwyklejszy kundel. Tak się składa, że tego typu psiaki to bardzo wierni, wdzięczni towarzysze życia.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej hurtownia akcesoriów dla psów maxy na prezentowany wątek – informacje okażą się na pewno niezwykle interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Najlepiej jak weźmiesz takiego pieska ze schroniska, bo jest w takim miejscu dużo biednych psiaków, które bardzo czekają na własny kąt. Jak wynika z relacji osób, które skorzystały dokładnie z tej możliwości „schroniskowe” psiaki są niesamowicie związane z właścicielem, traktują własnego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Wiele osób wybiera jednak na psy rasowe. To także dobry wybór, ponieważ ras jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednakże przed kupnem takiego psa musimy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Przykładowo, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest niezwykle szlachetna, te pieski są śliczne, dumne i rozumne, ale miejmy na uwadze, iż są to także zwierzęta dość duże, uparte i twarde. Musimy mieć do nich iście treserskie podejście i to od samego początku, gdyż później możemy nad takim psem już nie zapanować. Szczenięta takich ras prezentują się niewinnie, jak małe misiaczki, ale miejmy na uwadze, że wyrastają na pewne siebie, mocne zwierzęta, na które działa zdecydowana i właściwa tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie domu bez tych uroczych, acz wolnomyślicielskich zwierząt. Kolejni są zdania, że są to zwierzęta samolubne, a nawet wredne. Warto podkreślić, że kot to nie pies, więc jeśli czekamy na posłuch i zupełne oddanie, to nie mamy co liczyć, że kot nam to zapewni. Koty są urocze i (wbrew obiegowym opinii) mocno się przyzwyczajają, ale jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi rządził. Chodzą własnymi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (kliknij tutaj).