Jeżeli pragniemy samodzielnie wybrać, komu przesłać 1% podatku, to musimy mieć program, który nam to umożliwia

Jeśli pragniemy przesłać jeden procent własnego podatku do wybranej instytucji, to musimy znać jej numer KRS. W wypadku, gdy rozliczamy pit poprzez Net, na portalu Ministerstwa Finansów, zwyczajnie wstukujemy ten numer w odpowiednie pole.
Jeśli jednak do rozliczania zeznania używamy specjalistycznego programu, sprawa nieco się komplikuje.

klawiatura

Autor: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Źródło: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Naturalnie nieistotne jaki rodzaj pitu uzupełniamy, czy jest to pit 37 czy na ten przykład pit 36, zawsze możemy przesłać 1% danej organizacji.

Odkryj następne podobne niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie darowizna podatek.

Jeśli jednak korzystamy z darmowego programu, to posiadają one niejednokrotnie ustawione domyślne numery KRS, których nie da się zmienić. Z tego powodu bardzo wiele osób chce pobrać program pit bez KRS, aby samodzielnie podać numer warto przeczytać na. Należy zatem o tym pamiętać podczas dobierania aplikacji do rozliczania zeznań podatkowych.

pit 37

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście bywa i tak, że dobrana przez aplikację organizacja będzie nam pasować. W takim przypadku nie musimy nic zmieniać podczas uzupełniania naszego formularza pit 37 czy pit 36 Jest to wygodne, gdyż mamy wtedy zapewnienie, że numer KRS będzie poprawny. Jeśli jednakże pragniemy samodzielnie znaleźć instytucję, którą chcemy wspomóc, to należy znaleźć program pit bez KRS. Warto więc pamiętać, iż jeśli pobieramy bezpłatny program do wypełniania pit, to czasem ten numer będzie już wstukany.
Można również poszukać w Internecie programu z takim KRS, który nam odpowiada.

Starczy zajrzeć do Netu, na różne fora i poczytać komentarze ludzi, którzy także zastanawiają się, jaki program wybrać. Cokolwiek zdecydujemy, z pewnością nasz jeden procent komuś się przyda.