Jakiego rodzaju kursy warto zrobić? O ambicji nieukierunkowanej słów kilka

O rozwoju osobistym trąbią wszyscy tak bardzo, że coraz więcej osób ma chętkę na podniesienie własnych kompetencji.
To wspaniały trend, który pozwala nam na wewnętrzny rozwój i – co równie istotne – stabilizację na rynku pracy.

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nie ukrywajmy, iż jest to wyjątkowo istotne dla kobiet, które mają tu nieco gorszą sytuację niż panowie. Jakiego rodzaju kursy wskazane jest zrobić, by być finansowo zabezpieczoną, aktywną kobietą, bez względu na wiek? Po pierwsze pośród naszych rodzicieli, dziadków, ale również części „młodszego pokolenia” panuje mniemanie, iż jedynie po stronie chlebodawcy leży rozszerzanie kompetencji pracobiorcy. W związku z tym, niektórzy mają „dobrych chlebodawców” (duże firmy), jakie inwestują w własnych pracobiorców, pozostali jednak mają gorszych, pozostają na straconej pozycji i ich wspinaczka na drabinę kariery liczona jest wyłącznie stażem – po paru latach na jednym stanowisku mamy względnie okazję na nowe i dodatkowe kilkaset złotych w portmonetce. Nawet jeżeli pracujesz na etacie, nie znaczy to, że nie możesz w siebie inwestować – nawet gdy chlebodawca nie uzna Twych podniesionych kompetencji podwyżką (czy też będzie chciał je wykorzystać), łatwiej będzie Ci zmienić pracę na lepiej płatną.

Podoba Ci się wpis treść? To przejdź do oferty narzędzie propozycji słów kluczowych, by zaznajomić się z dodatkowymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

/J]

Jakie kursy wskazane jest zrobić pracując na etacie? Z pewnością takie, które poszerzają Twe kompetencje na przykład kursy dla fizjoterapeutów, lecz również wzmacniające cechy miękkie, a również naukę języków obcych.

Studia nie zapewniają nam zatrudnienia, rynek pracy modyfikuje się zanadto prędko, ażeby 5-letni program kształcenia mógł podołać temu wyzwaniu. Warto więc ciągle się dokształcać.