W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny? Czym się kierować?

Urządzanie salonu, to niby nic skomplikowanego – kanapa, meblościanka, stoliczek, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle iż potem nie zawsze wszystko z sobą współgra.

wizytówka meble

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc urządzić salon, ażeby był funkcjonalny, a zarazem stylowy?
Salon pełni mnóstwo różnych ról. To w nim wypoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet sypiamy. Z tej przyczyny aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa. Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej musimy włożyć wysiłku, by go prawidłowo zaprojektować. Zdaniem projektantów najbardziej funkcjonalny będzie pokój dzienny o powierzchni 25 m kw., wówczas łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne.

Głęboko zaintrygowała Cię analizowana w tym artykule sprawa? W takim razie bez obaw kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku (http://www.waliduda.pl/)!

Jeśli pokój, jaki przeznaczacie na pokój dzienny jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym pomieszczeniem, dla przykładu z kuchnią bądź holem. Eliminacja jednej ścianki działowej uczyni wnętrze przestronniejszym, a sąsiednie pomieszczenia wcale na tym nie ucierpią. Salon nie powinien być jednak większy niż 40 m kw., jako że większa powierzchnia nie będzie przytulna.

Nie każdy pokój ma kształt kwadratu. W pokoju dziennym nietypowy układ będzie zaletą – w naturalny sposób tworzy się parę stref. Jeżeli przy łączeniu wnętrz uzyskamy wnękę, możesz ją wykorzystać np. na biuro albo zaaranżować w niej jadalnię. Ważne jest jednak, ażeby komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, nie zaś przez nie.

Salon nie powinien stać się węzłem komunikacyjnym, w jakim krzyżują się wszystkie drogi mieszkańców.więcej kancelarie prawne Wrocław kancelarie prawne WrocławTak więc do sypialni oraz umywalni powinno się wchodzić z pozostałych wnętrz. Pokój dzienny to Twa wizytówka meble do salonu muszą więc być wysokiej jakości.