Jakie są najchętniej wybierane metody na inwestowanie pieniędzy, wady i zalety grania na giełdzie.

Sposobów na inwestowanie wolnych pieniędzy można znaleźć wiele. Niektóre z nich, na przykład terminowe lokaty czy obligacje nie gwarantują zwykle wielkich zysków, ale za to są dość bezpieczne. Do wykupu obligacji jest zobowiązany nasz rząd, więc tu raczej nic nie powinno grozić, tak samo będzie z lokatami terminowymi. Nawet jeżeli by się okazało, że jakiś bank upadnie, to pieniądze konsumentów są chronione odpowiednimi gwarancjami.

Giełda

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Chętnie stosowane są również bardziej agresywne sposoby, jakie mogą dać sporo większe możliwości, lecz jednocześnie związane z nimi ryzyko jest znacznie większe. W takich metodach można zarobić dużo więcej niż na tradycyjnych lokatach, czasami może być to nawet kilka razy więcej. Do metod agresywniejszych zalicza się na przykład granie na giełdzie, która w wielu krajach jest bardzo popularną formą inwestycji. Jednak może tu wystąpić znacznie większe niebezpieczeństwo utraty kapitału, jak pokazuje historia raz na jakiś czas zdarzają się tąpnięcia, które mocno wstrząsają rynkami finansowymi.

Istotne przy tym, aby dobrze inwestować na giełdzie, jest zdobycie odpowiednich wiadomości. Oczywiście można wszystko powierzyć jakiemuś funduszowi i się niczym nie martwić, ale trzeba od tego opłacać prowizję, i to czasami nie małą.

Gdy przejdziesz do meritum sprawy, to wiedz, że możesz uzyskać pozostałe informacje na omawiany wątek – przeczytaj w serwisie (http://efematic.pl/produkty/75) wszystko, co jest Ci przydatne w tym miejscu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zajęcie się samodzielnie kupowaniem i sprzedawaniem akcji, tyle że przy większym zaangażowaniu stanie się to zajęcie na cały etat, a może i na więcej.

Przede wszystkim będzie potrzebna duża wiedza o funkcjonowaniu rynków pieniężnych, sporo systematyczności i trochę szczęścia. Zawodowy inwestor musi na bieżąco śledzić aktualne notowania spółek giełdowych, dzięki czemu będzie mógł w miarę szybko reagować w nieprzewidzianych sytuacjach. Koniecznie powinien również mieć dobre rozeznanie, co się dzieje w spółkach, w które inwestuje, w tym przypadku nieocenioną pomocą mogą służyć dane giełdowe prezentowane w internecie i prasie branżowej.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna tablice reklamowe gdańsk również na pewno przypadnie Ci do gustu.

Oczywiście nawet największe doświadczenie i wiedza nie uchronią przez jakiś kryzysem, dlatego też rozpoczynając przygodę z akcjami trzeba mieć świadomość istniejącego ryzyka.