Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących – jak ją dobrać oraz co warto na jej temat wiedzieć?

Jedzenie przeznaczone dla koni, w podobny sposób jak to jest w wypadku wszelkich innych zwierząt, jest specjalnie przygotowane pod względem wartości odżywczych i minerałów, potrzebnych dla konkretnej rasy, które to mają za zadanie spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, jednak ponad wszystko utrzymać je w pełni zdrowe i przepiękne.

jedzenie

Źródło: flickr.com
Jak to się jednakże okazuje, z końmi jest często jak z psami – nie każdy przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie muszą mu smakować.

Niniejszy wpis zawiera ciekawe informacje na omawiany wątek – jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę jaka karma dla psa alergika, która przedstawia zbliżone zagadnienia.

Nie w inny sposób ma się też sprawa z klaczami, które karmią albo spodziewają się malucha.

pasza dla klaczy

Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com
Klacze zazwyczaj karmi się tak samo jak ogiery, lecz jak to łatwo się domyśleć, istnieją wyjątki od tej dokładnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich jest ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem w pełni kobiecym, a więc faktem, czy też bywa ona w noszeni ciąży. Klacze źrebne potrzebują inny rodzaju pożywienia i tyczy się to zarówno tych co są obecnie w ciąży, jak i tych karmiących małe.

Jeśli zaabsorbował Cię opublikowany na tej stronie artykuł, bez wahania sprawdź jeszcze towarzyszące informacje – one też są warte zainteresowania.

Z tego powodu właśnie ukazały się pasze przeznaczone tylko dla klaczy będących w tych konkretnych okresach, które to najczęściej są również dostosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeśli bardzo dobrze się przyjrzeć, dobra pasza dla klaczy w tych dwóch stanach ma w większości formę bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które to w rzeczywistości możemy również w pewnym konkretnym momencie „przekazać” maluchowi, by ten wtedy „przerzucił” się z mleka matki na w pełni stały pokarm.

Takiego typu pożywienie ma wiele dobrych wartości, witamin i minerałów, które to nie jedynie nasycą dobrze mamy oraz ich dzieci, ale i również zagwarantują im zdrowie i energię potrzebną im na co dzień.