Obecnie coraz więcej mówi się o zdrowym odżywianiu i o produktach, które trzeba spożywać w większych ilościach

Rodacy mają dość sporą tendencję do spożywania mięs. Bierze się to częściowo z naszej tradycji oraz z klimatu, w którym żyjemy. Musimy mieć więcej tłuszczów, ponieważ bywają u nas ostre zimy.
Pomimo tego iż dieta południowców jest bardzo zdrowa, to znów tak dobrze nie zdaje egzaminu w naszej ojczyźnie.

oświetlenia

Źródło: flickr.com
pszczoła spijająca nektar z kwiatu

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com
trening
Było udowodnione analizami, że w chłodnym klimacie ludzie potrzebują więcej tłuszczów zwierzęcych, by należycie funkcjonować. Jednak, nie zawsze musi być to przecież drób. Przywykliśmy do nich, gdyż jest to dość niedrogie mięso i powszechnie dostępne w niejednym sklepie. Dobrze byłoby jednak podumać o zdrowszym zamienniku. Najlepszym pomysłem są ryby. Ich konsumowanie zaleca się maluchom, gdyż kwasy omega 3 dobrze wpływają na rozwój mózgu.

Ta ta witryna (http://www.e-hunter.pl/szelki-odblaskowe-dla-psa) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ jest tam przedstawione bez wątpienia dużo podobnych informacji na ten w tym miejscu temat.

Dobre są więc: śledź lub makrela. To świetna wiadomość, gdyż wszystkie te gatunki można spotkać w naszym morzu. Trzeba jednak nadmienić to, że są takie typy ryb, których należy unikać. Są to z reguły ryby hodowane w wielkich zbiornikach w Azji. W ostatnim czasie zdradzono w jak okropnych warunkach w Wietnamie hoduje plus rozmnaża się chociażby pangę. Należy jej więc wystrzegać się. Jednak nie może mieć to wpływu na nasze ogólne jedzenie ryb.

Co najmniej dwa razy w tygodniu muszą pojawiać się one na naszych talerzach. Na obiad lub na kolację, z patelni albo wędzone – nie ma to większego znaczenia. Po prostu powinniśmy pokochać ryby i jeść je regularnie, ponieważ są niezwykle zdrowe.