Kolonia w siodle – bezsprzecznie będą spełnieniem marzeń Twojego maleństwa

Zastanawiasz się w które miejsce posłać swoje dziecko na tegoroczne wczasy? Prawdopodobnie wakacje w siodle mogą być zrealizowaniem marzeń Twojej pociechy. Jeżeli tak, to przeczytaj ten materiał, a dowiesz się więcej szczegółów na ten temat.

W ostatnim czasie bardzo popularna stała się szkółka jeździecka, mnóstwo przedszkolaków chce już w młodym wieku nauczyć się jeździć na koniu. Naturalnie uczęszczanie do tej szkółki to nie wyłącznie czas spędzony na treningach z koniem. W zasadzie każdy młody dżokej winien wiedzieć wszystko odnośnie koni, ich tresury oraz tego jak się nimi opiekować. Wszystkie te informacje uda nam się nagromadzić w czasie uczestniczenia w spotkaniach z teorii jeździectwa.

Wiele osób bagatelizuje tą kwestie, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ważkie jest posiadanie tej umiejętności. Oczywiście szkółka jeździecka na ogół odbywa się w każdym dużym mieście i dzieci przez cały rok mogą brać udział w tych zajęciach – zerknij na ofertę Patataj. Niestety jest to dosyć drogie i nie każdego stać na opłacenie dziecku cotygodniowych zajęć. W związku z tym już teraz pomyśl czy nie warto zapisać pociechę na obóz jeździecki, w trakcie którego będzie w stanie zdobyć informację na temat teorii jeździectwa, tego jak zajmować się końmi oraz spędzi długie godziny na treningach.

koń

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

W pakiecie tego typu kolonii uczestnicy mają zagwarantowaną opiekę wyspecjalizowanej kadry, całodniowe wyżywienie, a także gro specjalnych zajęć. Większy kłopot mają rodziciele niepełnosprawnych dzieciaków, które nie mogą samodzielnie wyjechać na taką kolonie. Dlatego też dobrze jest dowiedzieć się czym jest hipoterapia i w jaki sposób może pomóc Twojemu maluchowi. Przede wszystkim jest to rehabilitacja osób niepełnosprawnych za pomocą koni.

Ważne jest, aby zaznaczyć, może być ona stosowana zarówno wśród dzieciaków, jak i dorosłych. Zajęcia polegają na korygowaniu postaw ciała, regulacji napięcia w mięśniach, a także zwiększeniu poczucia własnej wartości. Szczególnie ta ostatnia kwestia może być niezwykle istotna dla młodych ludzi. Bez wątpienia hipoterapia dostarczy multum pozytywnych skutków, które będą widzialne od razu – przekonaj się do jazdy konnej .

Już dziś zarezerwuj kolonie dla swojego bobasa, by te wakacje mogło spędzić tak jak o tym śni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*