Wiedzmy, że konie są niezwykłymi stworzeniami!

W ogromnym błędzie są tacy ludzie wedle to których konie są w dzisiejszych czasach całkowicie zbędne. To znaczy nikt zapewne nie życzy im źle, ale jeżeli konie nie są już środkiem transportu, a do tego na roli również coraz rzadziej są niezbędne, to tak jakby automatycznie musimy sądzić, że teraz to konie praktycznie do niczego sensownego się nie nadają. Beznadziejne myślenie, taka jest szczera prawda.

dzieci na koniach

Bardzo dobrze, iż jakby nie patrzeć większość ludzi zdaje sobie sprawę, iż konie są niezwykłymi zwierzakami. Przykładowo są pomocne przy rehabilitacji. Działa sporo organizacji pożytku publicznego, które pomagają wszystkim potrzebującym, zabierając właśnie ich do stadniny. Swoją drogą, przydałoby się raz na jakiś czas wspierać tego typu działalność, ponieważ pomoc jest tak jakby obowiązkowa. To znaczy nie ma żadnego musu, ale gdyby nie ludzie dobrej woli, np. niepełnosprawne dzieci zapewne miałyby dużo gorsze życie. Doceniajmy rangę znaczenia fundacji, ponieważ bez takich instytucji ten świat byłby dużo uboższy.

A może konie są w stanie mocno uszczęśliwić nasze dziecko? Jakby nie patrzeć nauka jazdy konnej w żadnym przypadku nie jest jakoś trudna (więcej o nauce jazdy na koniu). Jeżeli nasze dziecko sądzi, że poradzi sobie, praktycznie rodzicielskim obowiązkiem jest zatem spełnienie takiej „zachcianki”. Jednakże należy zwracać dużo większą uwagę na temat bezpieczeństwa swojego dzieciaczka w trakcie nauki jazdy konnej. Tylko fachowa szkoła jest w stanie zapewnić dobre traktowanie, całkowite bezpieczeństwo. Zwróćmy właśnie na to dużo więcej uwagi, chociaż tak czy siak nie przesadzajmy za bardzo. W końcu niebezpieczeństwo w czasie typowej jazdy konnej nie jest duże. A radocha będzie wielka, inny scenariusz zdecydowanie nie wchodzi w rachubę.

jazda konna

Źródło: flickr.com

Coraz popularniejsze są np. wakacje bądź ferie w stadninie koni. Może dziecko bardzo polubi konie i będzie częściej wsiadało na konia? To byłoby niezwykłe, bo nie powinno być jakąś tajemnicą, że te dzieci, dla których tak jakby to właśnie stadnina koni stanowi drugi dom, dużo lepiej się rozwijają. Takowe zajęcie powoduje, iż dziecko jest jeszcze wspanialsze. A zresztą czy posiadanie w życiu pasji nie jest niezbędne do osiągnięcia szczęścia? No cóż, zwracajmy uwagę w takim razie na pragnienia własnego dziecka, jeżeli sądzi, że stadnina jest ciekawym miejscem, to bez cienia wątpliwości warto to sprawdzić. To nie kosztuje wiele!