Kilka ważnych zasad dotyczących opiekowania się gołębnikami, w jaki sposób trzeba dbać o zdrowie i kondycję ptaków.

Gołębie niejednej osobie kojarzą się przede wszystkim z miłymi, sympatycznymi ptaszkami, jakie dzieci uwielbiają karmić na krakowskim rynku. Są też osoby, które raczej nie przepadają za nimi, szczególnie jeśli mieszkają po sąsiedzku i muszą się borykać z codziennym hałasem i sprzątać zanieczyszczenia.

gołębie na placu zabaw

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety dzikie gołębie są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób i pasożytów, więc obawy tych osób są w pełni uzasadnione. Lecz zupełnie inaczej sprawa wygląda przy profesjonalnych hodowlach jakich jak się okazuje wcale tak mało nie jest. Skorzystaj ze sprawdzonej oferty na .

Nie ociągaj się! Jeśli zainteresował Cię nasz tekst, to przejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie ciekawa kwestia. Myślimy, że w taki sposób uda nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje niepewności.

Miłośnicy gołębi utrzymują profesjonalne gołębniki, w jakich trzyma się ptaki, kupują do nich kompleksowe wyposażenie i pilnują tego, aby były one w należytej formie. Bo trzeba mieć świadomość tego, że własny gołębnik nawet na niewielką ilość ptaków to systematyczna, ciągła praca, żeby ptaki były zdrowe i nie chorowały.

Sprawdź, co znajdziesz w najnowszej ofercie. Te materiały również z pewnością okażą się dla Ciebie zajmujące, gdyż prezentują pokrewną problematykę.

Przykładowo należy codziennie usuwać odchody, które w dużej ilości mogą bardzo szkodzić, oraz regularnie poić i karmić.

Gołębie karmi się przeważnie różnymi zbożami i nasionami. W sprzedaży można kupić gotowe, zestawione już mieszanki, lecz sporo hodowców w oparciu o własne doświadczenia przygotowuje swoje własne karmy. Odpowiednie karmienie jest niezwykle ważne, bo gołębie muszą dostać właściwą ilość składników odżywczych oraz witamin. Przebywanie dużej ilości ptaków w jednym miejscu niesie za sobą również niebezpieczeństwo występowania rozmaitych chorób.

gołębie, ptaki

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też wielu hodowców stosuje w tym celu zabiegi profilaktyczne. Niezwykle cenione za wysoką skuteczność są przykładowo produkty firmy Pigeon Vitality. Firma ta wyspecjalizowała się właśnie w opracowywaniu produktów dla tych ptaków, proponując zarówno witaminy i odżywki, jak również lekarstwa na często występujące choroby- Tu z kolei można wyróżnić preparat Clearify, służący do leczenia kłopotów z drogami oddechowymi. Jego receptura opiera się tylko o naturalne składniki, czyli wyciągi i zioła, i cechuje się wysokim poziomem skuteczności w leczeniu oraz profilaktyce.