Gdzie trzeba szukać informacji o licytacjach domów?

Na licytacjach u komornika można by niedrogo kupić samochód czy też meble. Tego typu aukcje cieszą się bardzo dużym zaciekawieniem, ponieważ można by za niewielkie środki kupić komputer czy nawet jakąś nieruchomość.

fundusze

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl

Rzadko kiedy uda się sprzedać nieruchomość za pierwszym podejściem. Mimo ciekawej ceny ruch zazwyczaj zaczyna się na drugiej licytacji, gdy to cena spada nawet do 2/3 wartości podyktowanej przez biegłego. Wygrywający licytację ma dwa tygodnie przeważnie od uprawomocnienia się danej licytacji, na wpłacenie reszty sumy. Mógłby jednak napisać wniosek o przedłużenie terminu o następne dwa tygodnie. Osoby, które aukcji nie wygrały, mogłyby liczyć na zwrot wpłaconej rękojmi. Można także napotkać instytucje bankowe, które posiadają specjalne linie kredytowe dla takich ludzi, którzy chcą w bardzo szybkim tempie zakupić jakąkolwiek posiadłość. Jeśli więc ciekawią Cię licytacje komornicze Tarnowskie Góry są miejscem, w którym możesz zakupić coś fajnego za niewielkie pieniądze.
licytacje komornicze tarnowskie góry

Źródło: pixabay
Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
Artykuł 955 kpc. mówi o tym, że komornik ma obowiązek powiadomić o licytacji w poczytnej codziennej gazetce w danej miejscowości. Informacji o aukcjach posiadłości można by również poszukiwać w budynkach sądu.

Naprawdę podoba Ci się ten post? Szalenie nas to cieszy. Więc zapraszamy do nowych tekstów – po prostu wejdź w link do www (https://www.tax4business.pl/dlugo-przechowujemy-dokumenty-ksiegowe/).

Przed przystąpieniem do licytowania, należy wpłacić wadium. Zazwyczaj jest to jedna dziesiąta sumy, na jaką biegły wycenił posiadłość. Licytację wygra najlepsza cena uzyskana przez tak zwane przybicie. Powinno być ono potwierdzone postanowieniem, które wydaje sąd. Może się zdarzyć, że lokum jest zadłużone i zostaje na nie wystawiona hipoteka.

Nowy kupujący jednak nie będzie miał kłopotu z jej wykreśleniem, gdyż lokum nabywane od komornika nie posiada obciążeń. Jeżeli nabyte mieszkanie (zobacz nowe mieszkania w Toruniu) nie jest puste oraz trzeba wyeksmitować lokatora, trzeba uzyskać oddzielny wyrok w tej sprawie.