Odszkodowania w Wielkiej Brytanii

Emigrując w celach zarobkowych poza granice Polski, wybierając się w podróż lub z wizytą do znajomych dobrze jest przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli ranny miał wypadek nie z własnej winy, należy mu się odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie złożyć najpóźniej 3 lata po zdarzeniu. Informacji na temat należnych odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z najczęstszych jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy najszybciej, jak to możliwe zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli winny jest pracodawca, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

W razie wypadku samochodowego zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, wynajęcie pojazdu zastępczego, odszkodowanie (sprawdź zakres usług od doświadczonej firmy zajmującej się odszkodowaniami – odkup szkody oc contra odszkodowania) za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy zarobki.

W celu przyspieszenia procesu odzyskania pieniędzy poszkodowany powinien zgłosić kolizję policji, wykonać zdjęcia uszkodzonego auta oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Przygotowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwiarygodni zdarzenie, przez co oczekiwanie na należne odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Obowiązkiem sprawcy wypadku jest udostępnienie swoich danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu publicznym to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i instytucjach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i wybrać się do lekarza.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć należne odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była pełna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Jedną z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Odnoszą się one do konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego samochodu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana.

Czy omawiany post jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię także to wiarygodne opracowanie – mówi o podobnej tematyce.

Wartości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.