Odszkodowania w Wielkiej Brytanii

Emigrując w celach zarobkowych poza granice Polski, wybierając się w podróż lub z wizytą do znajomych dobrze jest przed opuszczeniem kraju dowiedzieć się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli ranny miał wypadek nie z własnej winy, należy mu się odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie złożyć najpóźniej 3 lata po zdarzeniu. Informacji na temat należnych odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą być następstwami wielu przyczyn. Jedną z najczęstszych jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy najszybciej, jak to możliwe zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli winny jest pracodawca, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

W razie wypadku samochodowego zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, wynajęcie pojazdu zastępczego, odszkodowanie (sprawdź zakres usług od doświadczonej firmy zajmującej się odszkodowaniami – odkup szkody oc contra odszkodowania) za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy zarobki.

W celu przyspieszenia procesu odzyskania pieniędzy poszkodowany powinien zgłosić kolizję policji, wykonać zdjęcia uszkodzonego auta oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Przygotowana dokumentacja przyspieszy pracę prawników – uwiarygodni zdarzenie, przez co oczekiwanie na należne odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Obowiązkiem sprawcy wypadku jest udostępnienie swoich danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu publicznym to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, budynkach i instytucjach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku komunikacyjnego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i wybrać się do lekarza.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć należne odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była pełna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Jedną z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Odnoszą się one do konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego samochodu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na zakończenie postępowania prawnego można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana.

Czy omawiany post jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię także to wiarygodne opracowanie – mówi o podobnej tematyce.

Wartości kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*