Jakiego wybrać kota? Wybór jest duży, lecz rasy różnią się od siebie. Jaki kot będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie?

Miłośnicy kotów mogą wybierać spośród wielu wyjątkowych ras. Koty stanowią wyjątkowo zróżnicowaną pod tym względem grupę zwierząt. Jest to wynikiem rosnącego od 19 wieku zainteresowania ich hodowlą.

Kot

Autor: Sam DeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Kot w mieszkaniu może stać się wspaniałym towarzyszem, korzystnie jednak poświęcić nieco uwagi wyborowi tego zwierzaka. Jakiego rodzaju rasy cieszą się w dzisiejszych czasach najbardziej znacznym zainteresowaniem? Oto kilka propozycji dla tych, którzy pragną posiadać kota w domu i szukają ciekawej oferta dla siebie. Wiele uroku posiadają długowłose okazy. Prezentują się one wyjątkowo, należy jednakowoż pamiętać o trudnościach związanych z ich pielęgnacją.

Jeżeli jesteś pewien, że dane na opisywany wątek będą dla Ciebie wartościowe, to wejdź na sensowny serwis www (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109), który z pewnością takie wiadomości ma.

Persy, jakie w tej kategorii cieszą się najbardziej znacznym uznaniem, bez wątpienia nie są kotami dla każdego. Ich sierść wymaga starannej pielęgnacji, a ze względu na budowę ciała koty te mogą mieć dość znaczne trudności z oddychaniem – akcesoria dla kotów.

Zdecydowanie prościej zapanować nad kotami o średniej długości sierści. Tu wspaniale prezentują się koty birmańskie albo norweskie. Koty krótkowłose, czyli sfinksy lub koty rosyjskie, są już mniej wymagające – przynajmniej jak mówimy o codziennej pielęgnacji. Znacznym zainteresowaniem wśród hodowców cieszą się rasy orientalne. Tu liderami pozostają smukłe koty syjamskie, jakie jednak są bardzo delikatne i dość trudne w hodowli. Mają one dość ciężki charakter, a najgorzej znoszą samotność. Kot, pomimo swej niezależności, wymaga opieki. Powinniśmy o tym pamiętać przy wyborze takiego zwierzaka.

Kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiegokolwiek kota wybierzemy jedno nie ulega wątpliwości: nasz kot będzie dużo spał. Koty już tak normalnie mają, iż sen jest ich niezwykle istotną i niezbędną czynnością. Dlatego także niezwykle istotne są legowiska (zobacz sofa dla psa) dla kotów – . Powinniśmy je dobrać jak najbardziej korzystnie, ażeby nasz kot czuł się w tego rodzaju miejscu jak najbardziej korzystnie.

Często koty same sobie odnajdują miejsca żeby pospać, a dodatkowo, są to lokalizacje oryginalne. Jednak, każdy kot powinien posiadać jedno miejsce do spania, tak samo jak my mamy swoje łóżko. Koty przyzwyczajają się do takiego miejsca. Pamiętajmy więc o tym, aby przygotować tego rodzaju miejsce dla naszego kota, akceptując, że czasem oni i tak wybierze co mu się podoba.