Masz kota? Żyw go tym co najlepsze!

Sporo polskich obywateli decyduje się na posiadanie czworonoga. Najczęstszym zjawiskiem jest pies, uważany za najlepszego przyjaciela człowieka. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie nie ma nas w domu, znacznie więcej osób decyduje się na kota, którego nie musimy wyprowadzać na spacer. Lecz posiadanie zwierzęcia wiąże się z dużą odpowiedzialnością, powinniśmy wiedzieć czym najsłuszniej je żywić. Z tego powodu dla kota zalecana jest karma Arion.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu
Persony mniej majętne lub mocniej ukierunkowane na ekologiczne jedzenie, zazwyczaj nieświadomie krzywdzą swoje czworonogi. Tak jak jeszcze pies, jako stworzenie wszystkożerne nie sprawia tu kłopotu, tak kot, mięsożerca, musi być właściwie żywiony. Karmiąc go jedynie mięsem zakupionym u rzeźnika wyrządzamy mu szkodę. W warunkach naturalnych kot nie zjada schabu ze świni czy steku z wołowiny – poluje na szczury i myszy, po czym pałaszuje je w całości – tamta strona. Bowiem w kościach i ścięgnach znajduje się bardzo dużo substancji koniecznych do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego należy zaopatrzyć się w dobrą markę – jak na przykład karma Arion. Znajduje się w niej całkiem spory odsetek mięsa, uzupełniona jest o niezbędne pierwiastki i makroelementy. Jeżeli kupujemy jedzenie suche, na wagę, dobrze zaopatrzyć się w właściwy pojemnik na karmę dla kota, aby uniemożliwić zakradanie się naszego czworonoga do jedzenia. Gdyż koty, zwłaszcza te wysterylizowane, mają dużą tendencję do przejadania się i przybierania na wadze.

Karma Arion ma sporo różnych rodzajów. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem małego kociaka, kup wersję dla juniorów.Twój kocur ma problemy z żołądkiem? Podaj mu karę leczniczą. Jeśli posiadasz wysterylizowanego pieszczocha, musisz szczególnie zatroszczyć się o jego dietę. Spadek hormonów wywołany zabiegiem, w większości przypadków może doprowadzić do wzmożonego apetytu. W tym celu stworzona została karma Arikarma (zobacz: sucha karma dla kota)ght, mająca obniżoną ilość kalorii. Nabywając przynajmniej jeden kilogram dowolnego pożywienia dla swojego pupila, elegancki pojemnik na karmę dla kota otrzymasz od nas w prezencie.

zabawa z kotem

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś właścicielem kota, masz okazję przekonać się, jak cudowne i wierne jest to stworzenie.

Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do serwisu (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53) i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

Z tego powodu tym bardziej trzeba starać się, aby za jego przyjaźń odpłacać tym samym – źródła. Odpowiednie karmienie naszego pieszczocha jest fundamentem do jego długiego i szczęśliwego życia. Karma Arion, właściwie dobrana, może nam w tym pomóc.