Jakie są podstawowe różnice przy prowadzeniu firmy w Niemczech?

Dla wielu krajowych firm, które funkcjonują na naszym rynku, naturalnym kierunkiem postępu jest otworzenie swojego oddziału za zachodnią granicą. Krok taki mogliby również podjąć właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej.

Płyty gambit
Osoby, które wybiorą własną działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do opłacania opłat do ZUS, jednak powinni liczyć się z wysokimi składkami zdrowotnymi. Tyczy się to oczywiście wszystkich biznesmenów, ponieważ polscy przedsiębiorcy są obciążeni tego typu samymi obowiązkami jak Niemcy. Aby uruchomić spółkę rodzaju GbR lub tzw.

Czy na tej witrynie (http://toc.org.pl/cel-ii-to-nie-przypadek-eliyahu-m-goldratt/) wyszukałeś wszystkie potrzebne treści? Jeśli czujesz niedosyt, to zapraszamy na nową. Wejdź w poniższy link i voila.

Gewerbe, czyli jednoosobową działalność, nie ma potrzeby posiadania zameldowania w Niemczech. Wymagane jest to, żeby działalność miała swoją centralę w tym kraju, jednak można spełnić taki warunek poprzez wynajęcie wirtualnego biura. Co interesujące, otwarcie działalności typu Gewerbe mogłoby potrwać jedynie kilka godzin. Poza tym w Niemczech płacenie opłat na ubezpieczenie społeczne nie jest obowiązkowe, jednak konieczna składka zdrowotna jest parę razy większa niż w Polsce. Jest ona jednak zależna od wielkości dochodu.

Na pewno w większym stopniu opłacalne dla przedsiębiorcy jest otworzenie działalności w Niemczech, jednak warto tym samym się tam przeprowadzić.

Jeżeli uważasz, że omawiany tu post jest wartościowy i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a przeczytasz więcej informacji pożyczki pod zastaw działki!

Osoby, które już to zrobiły są zdania, że okoliczności do prowadzenia firmy są tam znacznie korzystniejsze.

Poza tym przedsiębiorca, który założył swoją działalność w Niemczech może korzystać ze znacznie wyższej kwoty wolnej od podatku. W naszym kraju wynosi ona trochę ponad 3000 złotych, z kolei w Niemczech – ponad 8000 euro. Można by zatem odnieść wrażenie, że podatków się tam nie płaci