O czym dobrze jest wiedzieć, kiedy chcemy rozwiązać umowę o pracę.

Często będąc zatrudnionym w jakiejś spółce po pewnym czasie czujemy, iż przestają nam pasować warunki zatrudnienia, nie podoba nam się, iż zbyt mało zarabiamy bądź że nasz szef nie ma zamiaru nas brać pod uwagę do awansu, nie otrzymujemy podwyżki lub ciągle jesteśmy odsuwani od awansu bez podania jasnych a także rzeczywistych przyczyn, mimo że mamy świadomość, iż poradzilibyśmy sobie doskonale na nowym stanowisku.

Dlatego także po pewnym czasie zaczynamy się zastanawiać, dlaczego ciągle jesteśmy zatrudnieni w tym samym miejscu pracy oraz zaczynamy szybko i również zaangażowaniem poszukiwać ciekawszej pracy – skrócenie okresu wypowiedzenia. Niekiedy udaje nam się coś bez problemu znaleźć i dalej czeka nas rozmowa z aktualnym pracodawcą, jaki nie koniecznie będzie chciał pójść nam na rękę a także rozwiąże nam umowę tak, jakbyśmy tego chcieli.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo interesującego na przedstawiany w tym poście temat, to kliknij oraz sprawdź tekst (https://www.sawyer.com.pl/sprzedaz-biznesu-pozyskanie-inwestora) tamtego tekstu.

Normalnym jest to, że zazwyczaj i nas, i naszego byłego już szefa wiąże miesięczny okres rozwiązania stosunku pracy, niemniej niekiedy zdarza się tak, że mamy możliwość zatrudnić się w nowej pracy wcześniej a także poprosimy naszego pracodawcę o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak żebyśmy już w ciągu kilku dni ewentualnie tygodnia mieli możliwośćzacząć pracować w nowym miejscu.

Jeśli uda nam się już dojść do ugody z naszym kierownikiem oraz będziemy mogli odejść z firmy na dobrych dla nas warunkach, to następnym krokiem będzie złożenie dokumentu wypowiedzenia umowy o pracę. Odpowiedni dokument na pewno znajdziemy w sieci, jedyne co będziemy musieli zrobić to wpisać w przeglądarce zwrot typu wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Taka fraza pozwoli nam odnaleźć odpowiedni druk niezbędny nam do rozwiązania stosunku pracy z naszą dotychczasową firmą – wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika.

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Po wydrukowaniu właściwego pliku nie pozostanie nam nic innego, jak uzupełnić taki wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika i zostawić go w kadrach, aby już ostatecznie zamknąć swoją obecną karierę zawodową w starej firmie. W momencie, gdy w najbliższej przyszłości będziemy chcieli znów zmienić zakład zatrudnienia, to nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby po raz kolejny wykorzystać znalezione wcześniej dokumenty i zmienić miejsce pracy bądź stanowisko na bardziej nam odpowiadające – . Najważniejsze to nie bać się zmian i wyzwań – jeśli nie czujemy się najlepiej w obecnej pracy, próbujmy to zmienić!