Musimy przyłożyć wiele trudu w prawidłowe wyszkolenie psa

Jeżeli zdecydujemy się na kupienie psa, to bez wątpienia chcemy, żeby był on jak najlepiej wytrenowany, by słuchał naszych poleceń oraz by samodzielnie z siebie po ukończonej nauce, zaznaczył co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do podstawowych zasad. Mimo wszystko taka tresura nie należy do najprostszych i bez wątpienia czasem warto się wesprzeć odpowiednimi narzędziami.

Obroże elektryczne radują się wielką popularnością

Autor: West Zest
Pomimo iż poświęcamy naszemu pupilowi sporo uwagi i staramy się kierować do rad najlepszych trenerów czworonogów, nasz zwierzak cały czas ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a być może obgryza nam kapcie? Jeżeli tak się dzieje, to z pewnością świetnie spiszą się tu obroże elektryczne, a więc sprzęty, które składają się z pilota oraz z obroży, która posiada w sobie wbudowany odpowiedni czujnik, działający na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców daje czworonogowi do zrozumienia, że niewłaściwie postąpił oraz że nie spełnił naszej komendy, która pewnie że musi pojawić się, nim użyjemy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego pupila.

Możliwości działania jest naprawdę wiele

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typów obroży jest dużo, dlatego także na różne metody mamy szansę próbować panować nad psem. Możemy mieć taką obrożę, która będzie uwalniała zapach, jednak ona najlepiej sprawdza się w miejscu zamkniętym i powinniśmy się liczyć z tym, że trzeba będzie uzupełniać pojemnik z zapachem. Mamy szansę także nabyć taki, który będzie oddziaływał dźwiękiem, lecz jeśli będziemy mieli więcej psów, to one wszystkie mogą zareagować na konkretny dźwięk. Przez to właśnie najczęściej polecane są takie, które posiadają wibrację oraz które jednocześnie podarują nam możliwość wykorzystania impulsu elektrycznego, który będzie oddziaływał na danego czworonoga (dodatkowe info).

Polecenie oraz obroża – pokaż szczegóły – to odpowiednie połączenie

Oczywiście wciąż przed zastosowaniem obroży musimy w pierwszej kolejności wypowiedzieć komendę, tak aby czworonóg wiedział o co nam chodzi. Nie mniej połączenie ze sobą tych dwóch rzeczy z pewnością jest niesamowicie pomocne, zwłaszcza kiedy do ułożenia mamy niesamowicie ciężkiego oraz równocześnie niesamowicie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy korzystają z takich obroży, gdyż dzięki nim prędzej można pozyskać założony rezultat.