Mieszkanie w kredycie|Kredyt mieszkaniowy na swoje Jak dobrze być na swoim!

Nowe wyzwania dodają im skrzydeł. Nie odnajdują się na wsi więc wybywają do większego miasta, z którym wiążą swoją przyszłość. Miasta, które będzie w stanie dać im możliwości, spełnić oczekiwania i pasje.
Taka jest dziś spora część młodych ludzi zamieszkujących Polskę. Doskonale wykształceni, kosmopolici, szukają swego miejsca na ziemi.
Tylko od czego powinni zacząć? Od finansów, tzn. zastanowić się, czy podołają bez kredytu, czy jednak będą musieli liczyć się z zobowiązaniami wobec banku.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie, teoretycznie każdy może kupić sobie mieszkanie lub dom, o jakim tylko zamarzy. Teoretycznie, ponieważ do pełni szczęścia we własnym gniazdku potrzeba “tylko ” odpowiedniej kwoty pieniędzy.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w tym wpisie? Na pewno przyda Ci się również dodatkowe czytanie (http://mtproject.pl/nasze-inwestycje/). Nie zwlekaj więc i wejdź do następnej strony.

I w tym miejscu zaczynają się schody (zobacz schody gięte) oznacza tysiące, nawet i miliony złotych, a o takich kwotach wielu młodych Polaków może tylko pomarzyć.
Na szczęście są banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto posiada zdolność kredytową. Z ich ofert korzystają zresztą nawet te osoby, które w zasadzie nie narzekają na sytuacje finansową, ale wolą przeznaczyć ją na inne cele, natomiast na zakup nieruchomości zaciągają kredyt hipoteczny – w tej chwili najtańszy kredyt na rynku. Kredyty hipoteczne to przede wszystkim stosowne oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) w związku z czym łatwiejsze do spłacenia raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Ponieważ jest to zobowiązanie długookresowe, decyzja odnośnie zaciągnięcia zobowiązania powinna być wcześniej dokładnie przemyślana.

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, choć jest obowiązkiem, nie jest gwarancją przyznania kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe domagają się, obok zdolności kredytowej, także właściwego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu stanowi, jak sama nazwa wskazuje hipoteka. Dzięki temu zabiegowi kredytodawca (w tym wypadku bank) ma pewność, że kredytobiorca nie „zniknie z przedmiotem zabezpieczenia. Jeżeli nie spłacamy rat kredytowych, bank sam wyegzekwuje swoje należności poprzez odebranie nam nieruchomości.
Kredyt hipoteczny jest mimo wszystko dobrym pomysłem, szczególnie kiedy nie dysponujemy potrzebną sumą.