Karta kredytowa – jak działa i czy pożądane byłoby ją mieć?

Karty kredytowe są instrumentem – jednym z wielu instrumentów płatniczych, który ma swoje walory i minusy.
Jeżeli trafiają do dłoni odpowiedzialnych osób, jakie potrafią świadomie i mądrze z nich korzystać, wtenczas przeważą zalety.

ranking kart kredytowych

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednakże korzystają z nich ludzie nie zachowujący umiaru jak też nie kontrolujące na bieżąco stanu własnych finansów, to karta kredytowa w ich dłoniach będzie niczym żyletka. Trudno będzie się nią posługiwać oraz jednocześnie nie uczynić sobie szkody.
Łatwość używania karty kredytowej, jaka jest jej największym pozytywem, jest także jej największym przekleństwem.

Czy nasz tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę zgłębić sporo treści na podobny temat? Zatem idź tu lean six sigma szkolenia i przeglądnij nowy wątek.

Osoby, które wpadły w spiralę pożyczek często zadłużenie na karcie kredytowej wskazują jako początkowy etap własnych problemów finansowych. Ale musimy powiedzieć bez ogródek – to nie karta kredytowa jest szkodliwa. Zazwyczaj powodem problemów jest nasze zachowanie oraz brak odpowiedzialności, tylko niekiedy wynikający z niedostatku informacji. Karty kredytowe nie są w żaden sposób połączone z naszymi kontami .

Zazwyczaj o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie oceny. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury podobnego tekstu.

Są niezależnym bankowym produktem, który jest przyznaną nam pożyczką z określonym górnym ograniczeniem, dla przykładu 10 000 zł. Płacąc kartą kredytową wydajemy pieniądze banku. Jest to niesłychanie wygodne, lecz ma także swe minusy – przy odrobinie nieuwagi możemy wydać więcej pieniążków, niż będziemy mogli oddać w danym czasie rozliczeniowym.

Nie trudno się zapomnieć, bowiem w przypadku kart kredytowych możność płacenia utracimy dopiero po osiągnięciu limitu zadłużenia a banki dbają, aby był on możliwie wysoki. Zarabiają bowiem wtenczas, kiedy my nie spłacamy zobowiązania. Nim zdecydujesz się na takową kartę , przejrzyj ranking kart kredytowych.