Istota faktoringu

Wartość rynku faktoringowego w naszej ojczyźnie wzrasta z roku na rok. Usługi tego rodzaju zyskują coraz ogromniejszą popularność jak też stanowią konkurencję dla klasycznych sposobów finansowania firm.

impreza firmowa

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Faktoring jest efektywnym narzędziem finansowym, jakie doskonale się sprawdza w dzisiejszych warunkach gospodarczych, w czasach, gdy przedłużone terminy płatności stały się zwykłym elementem w aktywności wielu polskich przedsiębiorstw. Istotą faktoringu jest krótkoterminowe opłacanie przez wyspecjalizowaną firmę faktoringową względnie bank kupieckiego kredytu udzielanego przez firmę (faktoranta) jego odbiorcom. W operacji faktoringu uczestniczy zawsze trzech kontrahentów. Faktor oraz faktorant grają aktywną rolę, trzeci – odbiorca towarów oraz usług jest pasywną stroną.

Miej świadomość, że nasze linki (https://www.contra-odszkodowania.pl/zanizone-odszkodowanie-z-oc-sprawcy/) prowadzą jedynie do w najwyższym stopniu ciekawych portali, na których znajdziesz wyłącznie przydatne dane.

Inicjatorem transakcji jest przedsiębiorca, jaki udziela swoim adresatom kredytu handlowego. Faktor gotów jest finansować ten kredyt, przyjmując od faktoranta tzw. wierzytelność.

Typowym klientem jednostki faktoringowej jest przedsiębiorstwo produkcyjne bądź handlowe, posiadające wysoki poziom należności jak też odczuwające brak obrotowego kapitału. Z faktoringu najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy nie mają stałych odbiorców, sprzedają z odroczonym terminem zapłaty, potrzebują utrzymać finansową płynność firmy a także powiększać obroty. Jednostki faktoringowe w większości wypadków skłonne są do podejmowania większego ryzyka finansowego niż banki. Nie każdy jednakże zostać może ich klientem.

Należy mieć na względzie, że faktor nabywa handlowe wierzytelności, przeto przejmuje do nich prawa.

Szukasz fascynujących danych na prezentowany temat? Bardzo dobrze się składa, ponieważ oryginalny tekst (https://raj-international.net/stale-urzadzenia-gasnicze-wodne/) ma dane warte zainteresowania, które są również bardzo interesujące.

Z tej przyczyny podstawowym elementem kooperacji w transakcji faktoringowej jest sama wierzytelność.