W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny? Czym się kierować?

Urządzanie salonu, to niby nic skomplikowanego – kanapa, meblościanka, stoliczek, odbiornik telewizyjny i pokój dzienny gotowy. Tyle iż potem nie zawsze wszystko z sobą współgra.

wizytówka meble

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc urządzić salon, ażeby był funkcjonalny, a zarazem stylowy?

Salon pełni mnóstwo różnych ról. To w nim wypoczywamy, przyjmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet sypiamy. Z tej przyczyny aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa. Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej musimy włożyć wysiłku, by go prawidłowo zaprojektować. Zdaniem projektantów najbardziej funkcjonalny będzie pokój dzienny o powierzchni 25 m kw., wówczas łatwo jest odgraniczyć w nim strefy funkcjonalne.

Głęboko zaintrygowała Cię analizowana w tym artykule sprawa? W takim razie bez obaw kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku (http://www.waliduda.pl/)!

Jeśli pokój, jaki przeznaczacie na pokój dzienny jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym pomieszczeniem, dla przykładu z kuchnią bądź holem. Eliminacja jednej ścianki działowej uczyni wnętrze przestronniejszym, a sąsiednie pomieszczenia wcale na tym nie ucierpią. Salon nie powinien być jednak większy niż 40 m kw., jako że większa powierzchnia nie będzie przytulna.

Nie każdy pokój ma kształt kwadratu. W pokoju dziennym nietypowy układ będzie zaletą – w naturalny sposób tworzy się parę stref. Jeżeli przy łączeniu wnętrz uzyskamy wnękę, możesz ją wykorzystać np. na biuro albo zaaranżować w niej jadalnię. Ważne jest jednak, ażeby komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, nie zaś przez nie.

Salon nie powinien stać się węzłem komunikacyjnym, w jakim krzyżują się wszystkie drogi mieszkańców.

Kiedy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej kancelarie prawne Wrocław analogicznych materiałów.

Tak więc do sypialni oraz umywalni powinno się wchodzić z pozostałych wnętrz. Pokój dzienny to Twa wizytówka meble do salonu muszą więc być wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*