Ważne wiadomości nt. rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Wszelka jednostka, która otrzymuje jakieś środki utrzymania, musi rozliczyć się z nich z fiskusem. Rzecz jasna swoje dochody musimy wykazać na właściwym zeznaniu skarbowym, wskazane jest także sprawdzić, czy rozliczamy się na bieżącej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT zdołamy współcześnie zrobić na kilka różnorodnych sposobów. Podatnicy z reguły wybierają rozliczenie PIT poprzez Internet, bo jest to bezproblemowy oraz śmigły sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Na pewno rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej niż kilka minut, mało tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kiedy już rozliczmy PIT, zostaje nam tylko wyczekiwać na zwrot podatku – kiedy mogę dostać zwrot podatku. Lecz kiedy zwrot podatku pozyskamy? Jak długo będziemy na niego oczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku ma obowiązek zostać zwrócony w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania podatkowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie fiskalne złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku dostaniemy najpóźniej 4 lipca. Jeśli zaszła konieczność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od terminu jej złożenia. Inaczej jeżeli korektę złożyliśmy na przykład 10 maja, wówczas zwrot podatku uzyskamy także do 10 lipca. Zwrot podatku zdoła zostać przelany na nasze konto bankowe, jeśli podaliśmy numer konta bankowego, może też pozostać wysłany pocztą na nasz obecny adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Internet, wtedy nasza deklaracja może być rozliczona rychlej, niemniej jednak nie ma reguły, kiedy otrzymamy zwrot podatku – . Zdoła to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji lub również 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – suma i okres jego przyznawania może być różny i naturalnie zależy od wielu składników.

Masz apetyt na kolejną informację na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to użyteczna oferta (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-piaseczno/).

Minimalna kwota zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, zwykle jest ona przypisywana poprzez rok. Należy jednak pamiętać, iż zasiłek (zobacz kiedy zasiłek dla bezrobotnych) macierzyński zdoła zdobyć tylko jeden z rodziców, nie może być wypłacany zarazem matce i ojcu – .