Kiedy składamy pit 37? Kto musi złożyć takie rozliczenie podatku? Kto nie rozlicza się przy pomocy tego pitu?

Rozliczanie się z fiskusem to rzecz nieunikniona. Składane raz w roku pity do urzędy to obowiązek, z tego względu dobrze jest posiadać trochę informacji, ażeby lepiej orientować się w temacie

zakład

Autor: Times Square Public Relations

Jednym z najbardziej powszechnych pitów jest pit 37. Duża rzesza osób składa taką deklarację podatkową. Są to między innymi osoby, jakie pozostają w stosunku pracy. Podobnie sytuacja wygląda z jednostkami, jakie są na świadczeniach przedemerytalnych. Oprócz tego pit 37 muszą składać również ci, którzy mają rentę albo też pobierają emeryturę, przyjmują stypendium lub też posiadają zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dowod-wplaty-kp-wzor-z-omowieniem). Też tego typu druku używają ci, którzy pracują na umowę zlecenie, jak również ci, którzy pobierają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.

Natomiast, nie można rozliczać się za pomocą pit 37, jeżeli prowadzimy działalność pozarolniczą. Poza tym osoby, jakie chciałyby wpisać tym samym picie dochody niepełnoletnich dzieci, również nie mogą z tego typu pitu skorzystać. Jeśli będziemy chcieli rozliczyć rok 2016, to trzeba musieli użyć pity 2017. Istotne, by korzystać z aktualnych wersji deklaracji. Należy zdążyć ze składaniem dokumentów przed drugim maja 2017 roku. Więcej o tym: .
Jak nie możemy zabrać się za wypełnienie tego typu dokumentu, to musimy mieć świadomość tego, iż nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z nieprzyjemnościami. Można zapłacić karę pieniężną za uchylanie się od obowiązku podatkowego. Z tego względu lepiej nie zwlekać, by złożyć pity 2017. Tu więcej: czytaj.

. Szczególnie, że jeżeli składamy dokument już w urzędzie albo też wysyłając pocztą, to możemy spodziewać się wszędzie wielkich kolejek. Z tego względu szkoda naszego czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.