Zima wydaje się być już tym czasem, gdy zaczynamy powoli przypominać sobie o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, które czeka nas po nowym roku

Każdy Polak, który zarabia musi rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Nie jest to zbyt przyjemne. Rzadko kiedy ktoś kocha wypisywać sprawozdania oraz sumować przeróżne tabelki.

przelew

Autor: STABILO

Jednakże, jest to konieczność.
W okresie Polski Ludowej składanie PIT-ów w Skarbówce było istnym piekłem. Obywatele stali w długich kolejkach, było duszno, a panie w okienkach były niebywale niemiłe. Na szczęście, dziś sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Urzędniczki są milsze i pomagają tym, którzy nie wiedzą, jak uzupełnić konkretny fragment sprawozdania, a kolejki bywają o wiele krótsze. Jest tak dzięki temu, że od jakiegoś czasu rodacy mogą wysyłać PITy przez internet. Jest to znaczne ułatwienie dla większości rodaków. W szczególności młodych, którzy nie mają najmniejszych problemów z obsługą internetu. Należy tylko ściągnąć oficjalny program z witryny Ministerstwa i wypełnienie sprawozdania zajmie nam mniej więcej 15 minut. Zaletą jest to, że wystarczy wpisać podstawowe liczby w odpowiednie poola, a program program lojalnościowy samodzielnie całość za nas podliczy. Zatem, by dziś uzupełnić PIT (zobacz program do pit 36) nie trzeba nawet włączać kalkulatora. Kolejnym ułatwieniem jest to, że wyniki naszego PIT-u jesteśmy w stanie zapisać na swym pulpicie. Na kolejny rok będziemy mieli już zapisane przez system swoje dane.

Zatem nie będziemy musieli wpisywać kolejny raz imienia, nazwiska oraz innych informacji, które przecież nigdy się nie zmieniają. Program jest napisany bardzo przejrzyście i każdy bez problemów powinien go obsłużyć.