Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Jeszcze parę lat temu podstawowym przywilejem klientów bankowości prywatnej była możliwość negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu złotej lub platynowej karty kredytowej. To wystarczyło, by wśród zwykłych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dziś jest to tylko niezbędne minimum. Nowoczesny private banking oferuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank zaopiekuje się ich pieniędzmi – zasugeruje sposób ich zainwestowania dopasowany do ich apetytu na zysk oraz ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych płynnej gotówki wystarczy, by powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, a więc na zlecenie zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze jednak inwestycje indywidualne. Takie przedsiębiorstwa oferują zazwyczaj po kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne w ramach asset management dają klientom dużo więcej możliwości inwestycyjnych (o funduszach inwestycyjnych). Mogą oni korzystać z szerszej gamy instrumentów pieniężnych. Asset managerowie mogą także odważniej inwestować na rynkach za granicą, a opłaty ponoszone przez bogatych odbiorców są niższe niż w przypadku normalnych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej pojawia się wynagrodzenie w postaci premii za ,,ekstra” zyski.

Asset menedżerowie chętnie wykreują także portfel inwestycji zadedykowany jednej osobie. Wtedy to właściciel decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba mieć do dyspozycji większą gotówkę. Klient posiadający odpowiednie środki pieniężne może zamówić sobie też prywatny produkt strukturyzowany. Kilka lat temu były to inwestycje tylko i wyłącznie oferowane klientom bankowości prywatnej. Dzisiaj banki obniżyły progi wejścia i oferują je również drobnym inwestorom. Tak zwane struktury to produkty, w których na zysk ma wpływ opcja, czyli w uproszczeniu zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tak zwany instrument bazowy.

I tym sposobem zamożni klienci mogą uszyć sobie prywatną opcję na wzrost lub spadek dowolnego indeksu giełdowego, waluty – dolara, złota, ropy naftowej albo bawełny. Nie ma oczywiście przeszkód, żeby na strukturę złożyło się kilku zamożnych inwestorów. Często zresztą tak się dziej. Inwestycja w produkt wielu osób angażuje mniejsze kwoty aktywów, a więc dodatkowo zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie dużych pieniędzy przez najbogatszych odbiorców banków nie gwarantuje oczywiście ponadprzeciętnych zysków. Na elitarnych inwestycjach można też stracić, lecz wielkie pieniądze otwierają możliwości zainwestowania w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niemożliwe dla przeciętnego klienta.

Post Author: admin