W jaki sposób pomnożyć gotówkę?

Jeszcze parę lat temu podstawowym przywilejem klientów bankowości prywatnej była możliwość negocjowania oprocentowania lokat albo noszenie w portfelu złotej lub platynowej karty kredytowej. To wystarczyło, by wśród zwykłych odbiorców wzbudzać zazdrość. Dziś jest to tylko niezbędne minimum. Nowoczesny private banking oferuje o wiele więcej. Większość bogatych odbiorców oczekuje, że bank zaopiekuje się ich pieniędzmi – zasugeruje sposób ich zainwestowania dopasowany do ich apetytu na zysk oraz ryzyko.

inwestowanie kapitału

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Już kilkaset tysięcy złotych płynnej gotówki wystarczy, by powierzyć pieniądze przedsiębiorstwu asset management, a więc na zlecenie zarządzającej aktywami. Nie są to jeszcze jednak inwestycje indywidualne. Takie przedsiębiorstwa oferują zazwyczaj po kilka gotowych strategii inwestycyjnych. Prywatne Fundusze inwestycyjne w ramach asset management dają klientom dużo więcej możliwości inwestycyjnych (o funduszach inwestycyjnych). Mogą oni korzystać z szerszej gamy instrumentów pieniężnych. Asset managerowie mogą także odważniej inwestować na rynkach za granicą, a opłaty ponoszone przez bogatych odbiorców są niższe niż w przypadku normalnych funduszy. W zamian za opłaty manipulacyjne i za zarządzanie coraz częściej pojawia się wynagrodzenie w postaci premii za ,,ekstra” zyski.

Asset menedżerowie chętnie wykreują także portfel inwestycji zadedykowany jednej osobie. Wtedy to właściciel decyduje co i ile chce mieć w swoim funduszu. W tym wypadku Rzecz jasna trzeba mieć do dyspozycji większą gotówkę. Klient posiadający odpowiednie środki pieniężne może zamówić sobie też prywatny produkt strukturyzowany. Kilka lat temu były to inwestycje tylko i wyłącznie oferowane klientom bankowości prywatnej. Dzisiaj banki obniżyły progi wejścia i oferują je również drobnym inwestorom. Tak zwane struktury to produkty, w których na zysk ma wpływ opcja, czyli w uproszczeniu zakład o to, w jak w przyszłości zachowa się tak zwany instrument bazowy.

I tym sposobem zamożni klienci mogą uszyć sobie prywatną opcję na wzrost lub spadek dowolnego indeksu giełdowego, waluty – dolara, złota, ropy naftowej albo bawełny. Nie ma oczywiście przeszkód, żeby na strukturę złożyło się kilku zamożnych inwestorów. Często zresztą tak się dziej.

Czy po przestudiowaniu publikowanego artykułu masz ochotę dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (http://www.account-pl.eu/publikacje/ocena-i-poprawa-systemu-kontroli-jakosci-w-firmie-audytorskiej), ponieważ odnajdziesz tam nowe informacje.

Inwestycja w produkt wielu osób angażuje mniejsze kwoty aktywów, a więc dodatkowo zwiększa to dywersyfikację portfela.Inwestowanie dużych pieniędzy przez najbogatszych odbiorców banków nie gwarantuje oczywiście ponadprzeciętnych zysków. Na elitarnych inwestycjach można też stracić, lecz wielkie pieniądze otwierają możliwości zainwestowania w prywatne fundusze inwestycyjne, które są niemożliwe dla przeciętnego klienta.