Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Co pracodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, ażeby szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły rezultaty?

rekruter
Płynące dużym strumieniem fundusze z Unii Europejskiej zrobiły mnóstwo dobrego dla samej branży szkoleniowej, jak i popularyzowana pośród pracodawców idea permanentnego dokształcania pracobiorców. W dużej mierze szło nie jedynie o tak zwane „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe pracobiorców, ale także – robiące wielką furorę w ostatniej dekadzie, tak zwane umiejętności miękkie. Jednocześnie programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę branży szkoleniowej. Jaką? Chodzi o opinię jaka się wykształciła, a dotycząca tego czym są szkolenia oraz jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (przede wszystkim te rozwijające kompetencje miękkie) jest to tworzenie fałszywego zapotrzebowania na coś, co zupełnie przedsiębiorcom jak też pracownikom nie jest potrzebne.

Zobacz ten użyteczny wpis (https://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) – prezentuje on podobną problematykę i na pewno również Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tu!

/J]

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy więc szkolenia dają jakiekolwiek wymierne efekty? Co pracodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, aby szkolenia na które postawimy przyniosły efekty? Szkolenie pracobiorców jest jedną z fundamentalnych długofalowych inwestycji firmy. Nie za każdym razem te rezultaty możemy łatwo oszacować, w dłuższym okresie czasu dostrzec można, że przedsiębiorstwa które lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi a także łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, iż żyjemy w epoce „gospodarki opartej na informacji”. Z punktu spojrzenia pracodawcy chodzi o wiedzę, która realnie przełoży się na działalność firmy.

Post Author: admin