Na jakie szkolenia się zdecydować?

Co pracodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, ażeby szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły rezultaty?

rekruter
Płynące dużym strumieniem fundusze z Unii Europejskiej zrobiły mnóstwo dobrego dla samej branży szkoleniowej, jak i popularyzowana pośród pracodawców idea permanentnego dokształcania pracobiorców. W dużej mierze szło nie jedynie o tak zwane „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe pracobiorców, ale także – robiące wielką furorę w ostatniej dekadzie, tak zwane umiejętności miękkie. Jednocześnie programy europejskie wyrządziły dużą krzywdę branży szkoleniowej. Jaką? Chodzi o opinię jaka się wykształciła, a dotycząca tego czym są szkolenia oraz jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (szkolenia zawodowe opole) (przede wszystkim te rozwijające kompetencje miękkie) jest to tworzenie fałszywego zapotrzebowania na coś, co zupełnie przedsiębiorcom jak też pracownikom nie jest potrzebne.

Zobacz ten użyteczny wpis (https://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) – prezentuje on podobną problematykę i na pewno również Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tu!

/J]

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy więc szkolenia dają jakiekolwiek wymierne efekty? Co pracodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, aby szkolenia na które postawimy przyniosły efekty? Szkolenie pracobiorców jest jedną z fundamentalnych długofalowych inwestycji firmy. Nie za każdym razem te rezultaty możemy łatwo oszacować, w dłuższym okresie czasu dostrzec można, że przedsiębiorstwa które lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi a także łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, iż żyjemy w epoce „gospodarki opartej na informacji”. Z punktu spojrzenia pracodawcy chodzi o wiedzę, która realnie przełoży się na działalność firmy.