Site Loader
ul. Słowackiego, 14-100 Ostróda
Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepsze na znudzenie? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują hobby, zaczynają szukać nowych zainteresowań, żeby tylko odsunąć znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi zaczyna wtedy podróżować, oczywiście nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), ale wyjazdy weekendowe. Warto bowiem odkrywać nowe miejsca, daje nam to bowiem, z jednej strony, spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, zorientowania się, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji w czasie takich wypraw, w niektórych porach roku można znaleźć sobie nowe hobby, na przykład grzybiarstwo. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne zainteresowania. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, spostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach tutaj: poradniki na temat koni, hodowla i pojenie cieląt koni). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i iskra w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i poznać się na tych sympatycznych, strachliwych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś zmęczeni wracamy do siebie i zaraz od progu ociera się o nogę nasza kicia. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie interesował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki wyciągasz książkę z opisem kocich ras i sposobów hodowli, którą kiedyś kupiłeś, ale nigdy do niej nie zaglądałeś, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak masz blisko tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz również tu: ciekawy poradnik o królikach, hodowla.

Post Author: admin