Planujesz podjąć pracę ? Dowiedz się na czym polega rekrutacja pracowników i rozmowa kwalifikacyjna

Rekrutacja jest głównymkrokiem zatrudnienia pracownika. Jej zamysłem jest odnalezienie zadowalającej liczby kandydatów, spośród których można będzie zrealizować selekcję.

Punktem wyjścia do naboru jest rozpatrzeniezapotrzebowań i braków kadrowych w instytucji. Braki te mogą tyczyć się ilości pracowników lub kwalifikacji. W drugim przypadku można rozważyć kursy (Kursy dla operatorów spycharek) i przesunięcia. Dalszymi etapami jest zatwierdzenie umowy o pracę i adaptacja pracowników.

Rekrutacja pracowników może mieć kierunek szeroki albo wąski. Odnośnie rekrutacji szerokiej propozycje są kierowane poprzez wysokonakładowe gazety, Internet i inne specyfiki masowego przekazu docierające do szerokiej grupy możliwych pracowników. W przypadku wąskiej, używane są metody dojścia do wyznaczonej grupy osób, jednakże koszt trafienia do wyłonionych osób jest najczęściej większy, niż w czasie rekrutacji szerokiej. Sama rekrutacja pracowników może zostać realizowana albo we własnym zakresie – przez firmę poszukująca pracownikaczy też też może zostać poleconazakładom rekrutacyjnym – agencje pracy Kraków.

pracownik

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na formę rozliczenia międzykontrahentem, a firmą rekrutacyjną wyróżnia się: rekrutacja typu successfee – agencje przyjmują honorarium tylko w chwili zatrudnienia wybranego przez nią kandydata czy nabór typu retained – agencje pracy Kraków są opłacane niezależnie od efektu rekrutacji. Ciągi rekrutacji są następujące: najpierw sporządza się opis stanowiska (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Zobacz stanowiska: praca konsultant białystok work service) pracy, następnie zamieszcza się obwieszczenie z opisem żądań jakie powinien spełniać kandydat, na bazie zgłoszeń sporządza się listę kandydatów, którzy poddawani są selekcji zgodnie z wymaganiami oraz badane są ich referencje, na końcu podejmuje się decyzję o zatrudnieniu jak 0również wyznacza się warunki umowy z przyjętym pracownikiem. Najbardziej znana agencja pracy Kraków to Randstad .

To od właściciela firmy zależy czy wybierze pomoc agencji w poszukiwaniu pracownika, czy dokona tego na własną rękę. Każdy sposób jest bardzo dobry, dlatego też jeśli jesteś osobą poszukującą pracy śledź strony internetowe zarówno agencji jak i konkretnych firm albo po prostu czytaj codzienną prasę.