W jaki sposób można zyskać finanse na rozwój swojego biznesu, zalety NewConnect

Wiele firm rozwija się bardzo szybko do chwili, w której zderzą się z potrzebą zdobycia większych środków. Przykładowo może to być kupno nowocześniejszych maszyn i urządzeń, wybudowanie nowego magazynu czy inwestycja w nowe, perspektywiczne projekty. I w takiej sytuacji będą dwie możliwości, albo nic się nie zrobić, ryzykując tym, że rozwój zostanie zahamowany, albo można jakimś sposobem zdobyć potrzebne środki.

finansowanie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy mają różne metody i sposoby na finansowanie inwestycji, więc przy pewnym wysiłku powinno się udać załatwić wszystko co potrzeba. Rzecz jasna trzeba być świadomym że nikt za darmo nic nie da, środki jakie się zdobędzie w pewnej chwili trzeba będzie oddać, dlatego też należy podchodzić do takich spraw ostrożnie, szczególnie jeżeli w grę wchodzą większe kwoty. Także sposób finansowania musi być dobrze przemyślany, bo od tego zależała będzie procedura przyznania i wydatki jakie się z tym będą wiązać.

Najchętniej stosowanym sposobem finansowania firm są kredyty i pożyczki bankowe. Banki lubią pożyczać firmom pieniądze, lecz mogą również wymagać dużej ilości zabezpieczeń. Ich dużym plusem jest stosunkowo proste otrzymanie, papierów rzecz jasna będzie znacznie więcej niż przy pożyczkach prywatnych, ale przy dobrych chęciach z obu stron można to bez żadnego problemu pozałatwiać. Większe firmy mogą się pokusić o emisję akcji lub obligacji, ten sposób wymaga jednak dużo większego przygotowania i spełnienia znacznie większej liczby kryteriów, więc nie będzie on odpowiedni dla każdej firmy.

inwestycja pieniędzy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dynamicznych firm z branż technologicznych ciekawym pomysłem jest rynek NewConnect.

Jeżeli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady (http://www.pomoc-w-Norwegii.com/category/o-Norwegii/) umieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Doradztwo na . Formalności oraz koszty związane z debiutem na tym rynku są znacznie niższe niż przy tradycyjnej giełdzie, dzięki czemu o taki sposób inwestowania pokusić się będą mogły nawet nieduże firmy. Akcje firm notowanych na tym rynku są obciążone trochę większym ryzykiem, ale jednocześnie da się na nich więcej zarobić. Z tego powodu są coraz częściej wybierane przez wielu inwestorów którzy szukają nowych okazji.