W obecnych czasach praca jest bardzo cennym dobrem, dlatego powinniśmy ją stale szanować

Każdy chce pracować. Szczególnie ludzie młodzi oraz ci po uniwersytetach nie mają ochoty być finansowym ciężarem dla rodziców czy państwa.
Młodzi z reguły mają duże marzenia.

korporacja

Autor: skha818
Źródło: http://www.flickr.com
Chcą posiadać mieszkanie oraz dzieci. Wobec tego potrzebują pracy. Istotne, aby szukać zajęcia, które spełniałoby nasze oczekiwania finansowe i poszerzało nasze kwalifikacje. Jednak w obecnej rzeczywistości ciężko jest wyszukać idealną pierwszą pracę, gdyż nie posiadamy praktyki. Z tego powodu z reguły bierzemy to, co da nam los z nadzieją, że potem będziemy w stanie zmienić pracę na lepszą. Pierwsza praca to zazwyczaj praca na czas określony. Tego typu umowy możemy z tym samym pracodawcą podpisywać maksymalnie 3 razy (łącznie trzy lata). Zatem kolejna umowa będzie już automatycznie umową na czas nieokreślony. Co jednak powinniśmy zrobić, jeśli dostaniemy lepszą pracę i chcemy zakończyć współpracę z dotychczasowym przełożonym? Wypowiedzenie umowy na czas określony nie będzie zbyt skomplikowane. Może tego dokonać zarówno pracownik jak i zatrudniający. Musimy tylko przestrzegać ustawowego okresu wypowiedzenia. Co najistotniejsze – wypowiedzenie umowy na czas określony może mieć miejsce bez podawania powodu zakończenia współpracy. Ważne wydaje się być także to, że szef nie ma prawa zwolnić PRacownika, który jest na zwolnieniu lekarskim, urlopie albo urlopie macierzyńskim.

Również kobiety ciężarne bywają w tym zakresie zabezpieczane i nie można im wręczyć wypowiedzenia. Jeśli nastąpi tego typu zwolnienie, to kobieta będzie przywrócona do swoich zadań.